Inter próbuje sprzedać niechcianych piłkarzy

Valentino Lazaro
Valentino Lazaro Pressfocus

Letnie okno transferowe to czas nie tylko wzmocnień, ale również odchudzania kadry. Inter na swojej liście do odejścia bocznych obrońców.

  • Inter uważa, że Dalbert i Valentino Lazaro nie mają przyszłości w klubie
  • Mediolańczycy chcą ich sprzedać
  • Oczekiwana kwota za tę dwójkę to kilkanaście milionów euro

Mogą wystąpić trudności ze sprzedażą

Serie A to bardzo atrakcyjny rynek dla najbogatszych klubów na świecie, które przeważnie bez większego problemu przelicytowują włoskie zespoły i sprowadzają potrzebnych im zawodników. Na Półwyspie Apenińskim to stałe zjawisko.

Spore pieniądze na odejściu swoich kluczowych graczy zarabia Inter. Mediolan rok temu opuścili Achraf Hakimi i Romelu Lukaku. Dzięki temu na konto wicemistrza Włoch wpłynęło około 180 milionów euro. Tego lata Inter może otrzymać kolejny zastrzyk gotówki. Łączony z transferem do PSG jest Milan Skriniar. Włoski klub oczekuje za niego około 80 milionów euro.

Inter bez wątpienia potrafi dobrze sprzedać graczy, którzy odgrywają ważną rolę dla trenera. Jak będzie z pozbyciem się niepotrzebnych zawodników? Przekonamy się tego lata, ponieważ takich nie brakuje w kadrze mediolańczyków.

Klubowi zależy między innymi na znalezieniu nowego pracodawcy dla sprowadzonego za 21 milionów euro Dalberta. Brazylijczyk w koszulce Interu zagrał ledwie 26 razy (gol i asysta). Lewy obrońca ma jeszcze roczną umowę. Mediolańczycy chcieliby, aby 28-latek trafił do Nice skąd przybył na Półwysep Apeniński. Kwota transferu miałaby wynieść pięć milionów euro. Inter oczekuje dwa razu więcej za Valentino Lazaro (trzy lata temu kosztował 22,5 miliona euro). Austriakowi zostały dwa lata kontraktu. Corriere dello Sport uważa, że trudno będzie mediolańczykom pozbyć się tej dwójki.

Czytaj także: Bremer blisko dołączenia do giganta Serie A

Komentarze