Inter pracuje nad rozwiązaniem umowy ze sponsorem

Inter Mediolan
Inter Mediolan PressFocus

Inter Mediolan dąży do rozwiązania umowy ze sponsorem. Włoski klub chce, aby z koszulek na dobre zniknęło logo DigitalBits. Wszystko przez zaległości finansowe.

  • Nerazzurri chcą zerwać umowę z dotychczasowym sponsorem
  • Firma DigitalBits zalega z płatnościami włoskiemu klubowi
  • Inter Mediolan poszukuje nowego sponsora głównego

Inter szuka nowego sponsora

Inter Mediolan zakończył 26-letnią współpracę z wcześniejszym sponsorem firmą Pirelli w 2021 roku, zastępując ich platformą NFT Socios. Logo DigitalBits pojawiło się na koszulkach drużyny nerazzurrich, jednak z nowym sponsorem włoski klub ma sporo problemów, Firma nie wypłaciła Interowi premii za kwalifikację do Ligi Mistrzów w zeszłym sezonie, ale mimo to nadal została głównym sponsorem koszulek.

Inter Mediolan w pierwszym sezonie miał otrzymać 23 miliony euro z tytułu umowy, a w kolejnych latach kwota ta miała wzrosnąć do 27 mln euro i 30 mln euro. Tymczasem ekipa z San Siro nadal czeka na pierwszą płatność, a firma zajmująca się kryptowalutami nie zajęła oficjalnego stanowiska, pozostawiając nerazzurrich w niepewności.

Początkowo próbowano bagatelizować problem twierdząc, że to tylko medialne plotki. Tak przynajmniej brzmiało nieoficjalne przesłanie od przedstawicieli firmy. Jednak Inter Mediolan ma już dość zwlekania i wziął sprawy w swoje ręce. Klub przestał prezentować ich logo przy drużynie kobiet i drużynie młodzieżowej, a ponadto trwają poszukiwania nowego sponsora głównego.

Już w niedzielę, 6 listopada, Inter Mediolan zmierzy się w wielkim hicie z Juventusem. Obie ekipy po słabym początku sezonu walczą o powrót do czołówki ligowej tabeli. Początek meczu o godzinie 20:45.

Zobacz również: Allegri: mamy mieszane odczucia po zapewnieniu sobie gry w Lidze Europy

Komentarze

Comments 7 comments

Boze, to co sie tu dzieje to jest paranoja. Ja dawno nie widzialem tak odklejinych dyskusji 😀
Co do tematu, z tego co slyszalem wcale nie chciano bagatelizowac sprawy, ale problemem jest tez Nike ktore juz wypuscilo koszulki do sprzedazy itd. Byly prezentacje wiec to jest cialo powiazane. Akurat pomimo, ze nie sympatyzuje z Interem to jednak oszustw nienawidze i mam nadzieje, ze klub odzyska swoje pieniadze. Szkoda legendarnego Pirelli.