Inter potwierdził kontuzję nowego nabytku

Henrich Mychitarian
Henrich Mychitarian fot. PressFocus

Inter Mediolan oficjalnie potwierdził, że Henrich Mychitarian doznał kontuzji. Reprezentant Armenii wypadł z gry z powodu urazu ścięgna podkolanowego.

  • Inter Mediolan przekazał oficjalne wieści na temat stanu zdrowia Henricha Mychitariana
  • 33-latek wypadł z gry na dwa-trzy tygodnie
  • Ormianin przegapi między innymi starcia ze Spezią i Lazio

Mychiatrain z kontuzją

Inter Mediolan zaczął od zwycięstwa nową kampanię ligową. Nerazzurri w pokonanym polu pozostawili Lecce, wygrywając 2:1. Po meczu okazało się, że kłopoty zdrowotne dopadły Henricha Mychitariana.

Klub ze Stadio Giuseppe Meazza przekazał w oficjalnym komunikacie, że po przejściu dodatkowych badań w Istituto Clinico Humanitas w Rozzano wyszło, że piłkarz doznał kontuzji lewego ścięgna podkolanowego. Stan zdrowia Ormianina będzie zatem codziennie monitorowany. Niemniej zawodnik ma być wyłączony z gry przez dwa-trzy tygodnie.

Mychitarian trafił do Interu na zasadzie wolnego transferu z Romy. 33-latek w poprzedniej kampanii zaliczył łącznie 44 występy w szeregach Giallorossich, spędzając na boisku 3354 minuty. W tym czasie zawodnik strzelił pięć goli, notując też dziewięć asyst.

Ofensywny zawodnik ma kontrakt z mediolańczykami ważny do 2024 roku. Rynkowa wartość Mychitariana wynosi osiem milionów euro.

Nerazzurri w najbliższy weekend zmierzą się ze Spezią. Mecz odbędzie się w sobotę (20 sierpnia) o godzinie 20:45. Z kolei tydzień później na drodze mediolańczyków stanie Lazio, które w przeszłości prowadził simone Inzaghi.

Czytaj więcej: Inter straci swój talent. Niedługo będzie oferta

Komentarze