Inter poluje w Bundeslidze. Celuje w darmowy transfer

Marcus Thuram
Marcus Thuram Pressfocus

Inter rozmyśla nad letnim oknem transferowym. Celem mediolańczyków jest czołowy strzelec Bundesligi, który do klubu miałby trafić za darmo.

  • Marcus Thuram to zawodnik, którego za cel obrał sobie Inter
  • Mediolańczyków kusi sprowadzenie Francuza za darmo
  • Będzie to możliwe w przyszłe letnie okno transferowe

W Mediolanie liczą na rynkową okazję

Inter to czwarta siła Serie A w bieżącym sezonie. Mediolańczycy mają taki sam dorobek punktowy jak drugie Lazio, chociaż docelowo ich ambicją jest walka o tytuł. W bieżącej kampanii faworytem do jego zgarnięcia jest Napoli. W przyszłych rozgrywkach wszystko znów będzie sprawą otwartą, więc klub już rozmyśla o wzmocnieniu składu na kampanię 2023/2024.

Piłkarze Interu są drugą najlepszą ofensywą w lidze włoskiej (34 zdobyte bramki, trzy mniej od Napoli). Mimo tego mediolańczycy priorytetowo traktują sprowadzenie środkowego napastnika, czyli Marcusa Thurama. Francuz może pochwalić się świetną formą w Bundeslidze. Jest drugim najlepszym strzelcem w lidze. Na swoim koncie zapisał już 10 trafień. We wszystkich rozgrywkach uzbierał ich zaś aż 13. Do tego zaliczył cztery asysty.

Mediolański klub zainteresował się pozyskaniem Thurama nie tylko ze względu na jego wybitną formę. Francuz w przyszłe lato może być wolnym zawodnikiem. Jego kontrakt z Borussią Moenchengladbach jest ważny bowiem tylko do 30 czerwca 2023 roku. Inter ma ograniczone możliwości finansowe, więc ceni sobie fakt iż nie musiałby płacić za urodzonego w Parmie 25-latka. Piłkarzem zainteresowały się już inne kluby z europejskiej czołówki, więc nie dziwi fakt, że Inter sprowadzenie Thurama traktuje priorytetowo.

Czytaj także: Milan pochwalił się zatrzymaniem swojej młodej gwiazdy

Komentarze

Comments 8 comments