Inter osłabiony przed wyprawą do Turynu

Stefan de Vrij
Stefan de Vrij PressFocus

W niedzielny wieczór Inter zmierzy się na wyjeździe z Torino. Według ostatnich doniesień Simone Inzaghi nie będzie mógł skorzystać w tym meczu ze Stefana De Vrija, który doznał urazu podczas spotkania Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi. Do dyspozycji trenera Nerazzurrich będzie za to Marcelo Brozovic, którego występ również stał pod znakiem zapytania.

  • Simone Inzaghi musi szukać alternatyw na niedzielny mecz z Torino
  • Kontuzja Stefana De Vrija wykluczy go z treningu na kilka dni
  • Badania Marcelo Brozovicia nie wykazały poważnego urazu

De Vrij nie zagra z Torino

Sezon wkracza w decydującą fazę, a sytuacja w tabeli sprawia, że nikt nie może być pewny końcowego sukcesu. Mimo że Torino od niemal dwóch miesięcy nie potrafi wygrać ligowego meczu, pojedynki z podopiecznymi Ivana Juricia nigdy nie należą do najprostszych. Wie o tym doskonale Simone Inzaghi, który w następnej kolejce będzie musiał sobie poradzić bez swojego kluczowego obrońcy.

Zwycięstwo Interu nad Liverpoolem zostało okupione poważnymi stratami. Już w przerwie boisko musiał opuścić Stefan De Vrij, a po 75. minucie dołączył do niego Marcelo Brozovic. Niektórzy zawodnicy narzekali po meczu na twardą murawę, która mogła być dodatkowym czynnikiem powodującym kontuzje.

W środę De Vrij stawił się na badania, po których stwierdzono u niego naderwanie mięśnia łydki. Uraz Holendra wyeliminuje go z treningu co najmniej na kilka dni. Jeśli chodzi o Brozovicia, czwartkowe testy nie wykazały znaczących uszkodzeń. Możliwe jednak, że sztab Interu nie będzie chciał ryzykować i pozwoli pomocnikowi na odpoczynek.

Inzaghi musi zatem postawic na zmienników. Centralne miejsce De Vrija w trzyosobowym bloku obronnym zajmie zapewne Milan Skriniar, a do wyjściowego składu jako półprawy defensor wskoczy Danilo D’Ambrosio. Do środka pola po zawieszeniu w Lidze Mistrzów wraca Nicolo Barella, który nie czuje się jednak najlepiej w roli, jaką zazwyczaj spełnia Brozovic. Jeśli trener Interu zdecyduje się na posadzenie Chorwata na ławce, w jego buty będą musieli wejść Gagliardini lub Vecino, a trio w drugiej linii uzupełni prawdopodobnie Hakan Calhanoglu.

Czytaj także: Inter opracował plan dotyczący pozyskania Dybali

Komentarze