Inter opublikował komunikat ws. Nainggolana

Radja Nainggolan
Radja Nainggolan fot. PressFocus

Radja Nainggolan doszedł do porozumienia z Interem Mediolan w sprawie rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Belg jednocześnie związał się z Cagliari Calcio na zasadzie wolnego transferu.

  • Definitywnie dobiegła końca przygoda Radji Nainggolana z Interem Mediolan
  • Belg zdecydował się na kontynuowanie swojej karoery w regionie, z którego pochodzi jego żona
  • W nowym sezonie piłkarz będzie występował w Cagliari Calcio

Inter porozumiał się z Nainggolanem

Radja Nainggolan prowadził z mistrzami Serie A rozmowy w sprawie rozwiązania kontraktu od dłuższego czasu. Ostatnio zawodnik otrzymał też ofertę z Besiktasu. Aczkolwiek żona zawodnika pochodzi z Sardynii, więc ostatecznie Nainggolan zdecydował się na kontynuowanie kariery w szeregach Rossoblu.

Kłopotem była jednak umowa piłkarza z Interem. We wtorek 10 sierpnia 2021 roku Nainggolan zawarł jednak porozumienie ze swoim dotychczasowym pracodawcą w sprawie rozwiązania kontraktu. Taki rozwój wydarzeń sprawił, że piłkarz mógł podpisać umowę z nowym klubem.

Kontrakt Nainggolana obowiązywał do końca czerwca 2022 roku. Ostatecznie obie strony według Sky Sport Italia ustaliły, że Belg otrzyma 50 procent pozostałej do wypłacenia pensji i rozwiązał umowę z klubem z Mediolanu.

Nainggolan trafił do Interu w 2018 roku za 38 milionów euro, a w ramach rozliczenia za piłkarza Nerazzurri oddali do Romy także Nicolo Zaniolo. Belgijski pomocnik w Interze nie podbił jednak serc kibiców. 33-latek w koszulce Interu rozegrał 41 spotkań, zdobywając w nich siedem bramek.

Czytaj więcej: Inter finalizuje transfer Dumfriesa

Komentarze