Inter odwołał konferencję prasową z powodu… publikacji w CdS

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan odwołał konferencją prasową z udziałem trenera przed starciem z ACF Fiorentiną. Było to następstwem protestu wobec materiału, który pojawił się na łamach Corriere dello Sport w kontekście szkoleniowca Nerazzurrich.

Czytaj dalej…

Dla wielu przedstawicieli mediów decyzja klubu z miasta mody była niespodzianką, gdyż oświadczenie trafiło do dziennikarzy w momencie, gdy ci byli już przygotowani do swojej pracy w sali konferencyjnej.

“Aby wysłać sygnał do wszystkich mediów, że muszą zapewnić wszystkim ludziom odpowiedni szacunek, nie zorganizujemy dzisiaj konferencji prasowej” – brzmiał komunikat Interu Mediolan.

Powyższe oświadczenie jest następstwem materiału, który został opublikowany w piątkowym wydaniu Corriere dello Sport w dziale listy do redakcji na temat trenera mediolańskiej ekipy, w którym autor, będący kibicem Bologny FC, wręcz “rozkoszował się” odpadnięciem Interu z Ligi Mistrzów.

“Sprzeciwiam się beatyfikacji Antonio Conte, który mimo wielu sukcesów w swojej karierze, nigdy nie koncentrował się prezentowaniu piłki nożnej ładnej dla oka” – brzmi fragment tekstu opublikowanego na łamach Corriere dello Sport.

Autor materiału zasugerował też, że mediolańska ekipa sama jest sobie winna odpadnięcia z elitarnych rozgrywek, wypożyczając Mauro Icardiego do Paris Saint-Germain.

Komentarze