Inter odda Bastoniego za Lukaku?

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku PressFocus

Według doniesień z Półwyspu Apenińskiego Inter Mediolan jest gotów zaoferować Chelsea Alessandro Bastoniego w ramach rozliczenia za transfer powrotny na San Siro Romelu Lukaku. Media sugerują, że w wymianę może być także zaangażowany Milan Skriniar.

  • Inter szuka rozwiązań, aby sprowadzić Lukaku na San Siro
  • Nerazzurri są ponoć w stanie zaoferować Bastoniego w formie rozliczenia za Belga
  • W najbliższym czasie dojdzie do rozmów Interu z Chelsea ws. transferu

Inter powalczy o Lukaku. Dojdzie do wymiany?

Romelu Lukaku chce wrócić do Interu Mediolan, o czym prasa informuje już od kilku tygodni. Jednak nerazzurrich nie stać na to, aby Belga ponownie sprowadzić na San Siro. Napastnik latem ubiegłego roku trafił do Chelsea za ponad sto milionów euro.

Inter Mediolan byłby zainteresowany wypożyczeniem Belga z opcją wykupu. Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje Chelsea, która wydała krocie na kupno Lukaku. W związku z tym nerazzurri szukają nowych rozwiązań, aby transakcja mogła dojść do skutku.

Media informują, że jednym z pomysłów jest zaoferowanie The Blues Alessandro Bastoniego lub Milana Skriniara w ramach wymiany za Romelu Lukaku. Na razie nie wiadomo, jak do takiego rozwiązania ustosunkuje się klub z Londynu, jednak jest to ciekawa opcja pozwalająca Interowi w większym stopniu spełnić oczekiwania finansowe Chelsea.

Jak podaje Fabrizio Romano w najbliższych dniach przedstawiciele Interu oraz Chelsea mają zasiąść do wspólnych rozmów, aby przedyskutować ewentualny transfer Lukaku. We wtorek media informowały, że także ma dojść do spotkania menedżera Chelsea Thomasa Tuchela z właścicielem londyńskiego klubu, aby przedyskutować rolę Belga w zespole ze Stamford Bridge.

Jeśli oba kluby dogadają się pod względem finansowym to można powiedzieć, że w przyszłym sezonie Lukaku znów będzie biegał po boiskach Serie A. Wszystko zależy od tego, ile tak naprawdę jest w stanie zaoferować Inter oraz tego, ile Chelsea będzie chciała opuścić kwotę odstępnego. Z pewnością nerazzurri nie pozwolą sobie na transfer za ponad sto milionów euro.

Zobacz również: Szykuje się kolejny głośny transfer wewnątrz ligi

Komentarze