Inter obejdzie się smakiem. Azpilicueta wybrał nowy klub

Cesar Azpilicueta
Cesar Azpilicueta fot. Imago/PA Images

Inter Mediolan miał nadzieję na pozyskanie Cesara Azpilicuety, z którym udało się kilka dni temu osiągnąć porozumienie w sprawie warunków kontraktu. Do walki o piłkarza nieoczekiwanie wkroczyło jednak Atletico Madryt. To klub z Hiszpanii jest pierwszym wyborem doświadczonego defensora.

  • Inter Mediolan pracował nad transferem Cesara Azpilicuety
  • Ostatecznie Hiszpan dogadał się z Atletico Madryt
  • Los Rojiblancos pozyskają defensora w ramach wolnego transferu

Nerrazzuri przegrali walkę o weterana

Cesar Azpilicueta nie miał szans na regularną grę w Chelsea, dlatego poprosił o zgodę na odejście. Po doświadczonego zawodnika zgłosił się Inter Mediolan, który porozumiał się z nim w kwestii warunków indywidualnego kontraktu. Londyńczycy byli gotowi rozwiązać umowę swojej legendy, byle tylko ta mogła dołączyć do nowego zespołu.

Wydawało się, że Nerrazzuri będą cieszyć się z transferu. Nieoczekiwanie do rywalizacji o defensora wkroczyło Atletico Madryt, które działało błyskawicznie. Dla Hiszpana klub z La Ligi stał się pierwszym wyborem, dlatego między stronami doszło do szybkiego ustalenia warunków współpracy. Fabrizio Romano nie ma wątpliwości – Azpilicueta podpisze dwuletni kontrakt z Atletico Madryt. To zła informacja dla Interu Mediolan, który chciał tym transferem zapewnić odpowiednią jakość w defensywie.

Zobacz również: Posiłki prosto z Londynu. Milan potwierdza transfer pomocnika

Komentarze