Inter nie zwalnia tempa. Inzaghi: musimy to kontynuować

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. Imago/LaPresse

Po trzech ligowych kolejkach Inter Mediolan cieszy się kompletem punktów i fotelem lidera tabeli. Simone Inzaghi chwali przede wszystkim defensywę, która nie dopuściła jeszcze do utraty bramki.

  • Inter Mediolan w miniony weekend rozgromił Fiorentinę aż 4-0
  • Po trzech kolejkach ma komplet punktów i fotel lidera tabeli
  • Simone Inzaghi pragnie, aby ta seria się nie kończyła

“Mamy pragnienie, aby nie tracić bramek”

Inter Mediolan latem przeprowadził rewolucję kadrową. Odeszło wielu zawodników, którzy zostali zastąpieni przez jakościowe nazwiska. Od początku sezonu widać, jakie ciężka praca może przynosić efekty. W miniony weekend Nerrazzuri rozgromili Fiorentinę aż 4-0, a po trzech meczach mają komplet punktów i zajmują fotel lidera tabeli Serie A.

Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim skuteczna gra w defensywie, gdyż Inter nie stracił jeszcze żadnej bramki. Simone Inzaghi ma nadzieję, że ta seria potrwa jak najdłużej.

To był piękny ostatni mecz przed naszymi fanami przed przerwą. Rozegraliśmy trzy świetne mecze, pracujemy dobrze od lipca. Musimy to kontynuować dla klubu i fanów. To dopiero początek, ale wiemy, że musimy to kontynuować.

Mamy pragnienie, aby nie tracić bramek. Do tej pory stworzyliśmy rywalom niewiele szans, dzięki wszystkim formacjom, nie tylko obronie. Poświęcenie pomocników, a zwłaszcza napastników, jest również dobre. To dopiero początek, ale chcemy to kontynuować.

Czy Lautaro może zakończyć sezon jako najlepszy strzelec? Oczywiście, że mamy taką nadzieję, ma ku temu predyspozycje. Ale oprócz bramek, miło jest widzieć, jak poświęca się dla drużyny w fazie bez posiadania piłki. Jestem bardzo zadowolony, radził sobie bardzo dobrze przez lata. Jest liderem i musi to kontynuować – mówi włoski szkoleniowiec.

Zobacz również: Inter potwierdził aspiracje do mistrzostwa. Rywal bezradny [WIDEO]

Komentarze