Inter nie zamierza oddawać Barelli

Nicolo Barella
Nicolo Barella Grzegorz Wajda

Nicolo Barella to niewątpliwie jeden z najważniejszych zawodników prowadzonego przez Antonio Conte Interu Mediolan. Reprezentant Włoch swoimi występami w obecnym sezonie zwrócił na siebie uwagę innych europejskich klubów, w tym Bayernu Monachium i Atletico Madryt. W Mediolanie nie chcą jednak słyszeć o odejściu zawodnika.

24-latek w zespole Interu występuje od lipca 2019 roku, kiedy dołączył do niego, początkowo na zasadzie wypożyczenia z Cagliari Calcio. Od tamtej pory rozegrał w zespole Nerazzurrich 80 spotkań, zdobywając siedem bramek i dokładając do tego 18 asyst. W obecnym sezonie jest jednym z najważniejszych zawodników drużyny, która jest na dobrej drodze do zdetronizowania Juventusu i zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Zainteresowanie Bayernu i Atletico

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o zainteresowaniu jego osobą ze strony Bayernu Monachium i Atletico Madryt. Wydaje się jednak, że przeprowadzenie transferu podczas najbliższego okna transferowego jest nierealne.

Sam Barella nie zamierza bowiem opuszczać Mediolanu, a przedstawiciele Interu nie mają zamiaru go sprzedawać. Niewykluczone natomiast, że obie strony wkrótce zdecydują się na przedłużenie kontraktu. Obecna umowa 24-letniego reprezentanta Włoch wygasa w czerwcu 2024 roku i gwarantuje my wynagrodzenie w wysokości 2,5 miliona euro netto rocznie. Władze Interu są gotowe do rozmów na temat jej przedłużenia na lepszym dla zawodnika warunkach finansowych.

Komentarze

Na temat “Inter nie zamierza oddawać Barelli