Inter nie wypuści Lautaro Martineza. “Może zostać nowym kapitanem”

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. PressFocus

Od niedawna media łączą Lautaro Martineza z transferem do Manchesteru United. Dyrektor sportowy Interu Giuseppe Marotta ucina te plotki i sugeruje, że Argentyńczyk może zostać nowym kapitanem.

  • Manchester United jest zainteresowany transferem Lautaro Martineza
  • Giuseppe Marotta uważa, że Argentyńczyk zostanie w Mediolanie na kolejny sezon
  • Martinez jest kandydatem do przejęcia kapitańskiej opaski Interu

Inter zatrzyma gwiazdora za wszelką cenę?

Inter Mediolan ma za sobą nieudaną, a wręcz kompromitującą walkę o Milana Skriniara. W zeszłym roku Paris Saint-Germain pragnęło pozyskać defensora i oferowało Nerrazzurim wielkie pieniądze. Propozycje były konsekwentnie odrzucane, gdyż władze klubu były przekonane, że uda się podpisać ze swoim zawodnikiem nową umowę. Negocjacje nie poszły jednak po myśli Włochów, w związku z czym Skriniar po sezonie odejdzie za darmo i przeniesie się do Paryża.

Decyzja Słowaka poskutkowała utratą kapitańskiej opaski. Obecnie najczęściej nosi ją Samir Handanović, a pod jego nieobecność kapitanami są Lautaro Martinez, Marcelo Brozović lub Danilo D’Ambrosio.

W związku z doniesieniami łączącymi Martineza z transferem do Manchesteru United, dyrektor sportowy Interu Giuseppe Marotta zdradził, że pierwszym kapitanem w przyszłym sezonie będzie najpewniej właśnie Argentyńczyk. Ukrócił tym samym spekulacje dotyczące jego odejścia.

– Myślę, że Lautaro spełnia wszystkie warunki, aby stać się w przyszłości naszym kapitanem – wyjaśnił działacz.

Zobacz również: Dyrektor Interu ocenił szanse na zatrzymanie Lukaku

Komentarze