Inter podejmie ryzyko ze Skriniarem

Milan Skriniar
Milan Skriniar PressFocus

Milan Skriniar wciąż nie przedłużył umowy z Interem Mediolan. Nerazzurri nie zamierzają jednak sprzedawać środkowego obrońcy zimą. Liczą, że zdołają przekonać go do pozostania, ale jeśli ten plan się nie powiedzie, latem odejdzie za darmo.

  • Kontrakt Milana Skriniara z Interem wygasa 30 czerwca
  • Słowakiem interesują się, między innymi, Paris Saint-Germain i Tottenham
  • Nerazzurri nie zamierzają jednak sprzedać defensora zimą. Liczą, że zdołają przekonać go do przedłużenia umowy

Skriniar nie odejdzie z Interu zimą

Sytuacja Milana Skriniara jest zupełnie niejasna. Obecna umowa reprezentanta Słowacji z Interem Mediolan obowiązuje zaledwie do końca sezonu. Ubiegłego lata Nerazzurri odrzucili ofertę rzędu 75 milionów euro, która napłynęła z Paris Saint-Germain. Mediolańczycy chcieli w ten sposób pokazać 27-latkowi, że wiążą z nim wielkie nadzieje na przyszłość. Jak dotąd, jednak, środkowy obrońca nie doszedł do porozumienia ze swoim pracodawcą.

Od początku stycznia Skriniar może negocjować z innymi klubami. Tajemnicą poliszynela jest, iż paryżanie nie stracili nim zainteresowania. Wielkim fanem talentu Słowaka jest również Antonio Conte. Inter Mediolan zamierza jednak zagrać w tej sytuacji va banque. Włosi przedstawili już piłkarzowi swoją ostateczną ofertę. Na jej mocy miałby zarabiać 6,5 miliona euro rocznie. Sam piłkarz żąda ośmiu milionów, zaś PSG oferuje mu aż dziesięć. Mimo tego Nerazzurri nie zamierzają sprzedawać 27-latka zimą. Wciąż liczą, że zdołają przekonać go do pozostania na San Siro. Jeśli to się jednak nie uda, gracz odejdzie latem za darmo. Portal Transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro.

Skriniar rozegrał w tym sezonie już 21 spotkań dla Interu we wszystkich rozgrywkach.

Inter Mediolan
SSC Napoli
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 4. stycznia 2023 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze