Inter nie pozostawił złudzeń. Pogrom w derbach Mediolanu

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Inter Mediolan w pełni zdominował Milan i zasłużenie sięgnął po Superpuchar Włoch. Derby Mediolanu zakończyły się zwycięstwem “Nerrazzurich” aż 3-0.

• Inter Mediolan pokonał Milan 3-0
  • Bramki dla “Nerrazzurich” zdobywali Federico Dimarco, Edin Dzeko oraz Lautaro Martinez
  • Inter sięgnął w Arabii Saudyjskiej po Superpuchar Włoch

Inter zdominował derbowego rywala

Obecna edycja Superpucharu Włoch rozegrana została w Arabii Saudyjskiej. Na King Fahd International Stadium doszło do derbowego starcia między Milanem a Interem Mediolan, którego stawką było trofeum.

Obie drużyny rzuciły się na siebie od pierwszej minuty. Z biegiem czasu przewagę zaczął przejmować Inter Mediolan, który zdołał szybko wyjść na prowadzenie. W 10. minucie “Nerrazzuri” przeprowadzili szybką i składną akcję, którą celnym strzałem wykończył Federico Dimarco. Inter poszedł za ciosem i zepchnął rywala do defensywy, czego efektem było drugie trafienie, zdobyte niespełna kwadrans później. Edin Dzeko opanował długie podanie od Alessandro Bastoniego, zabawił się w polu karnym z Sandro Tonalim i pokonał bezradnego Cipriana Tatarusanu.

Do przerwy kolejnych goli nie oglądaliśmy. Inter dowiózł do szatni spokojne prowadzenie, a Milan nie był w stanie szczególnie mu zagrozić. Obraz gry zmienił się nieco w drugiej połowie, bowiem “Rossoneri” musieli zaatakować. W ich grze brakowało natomiast dokładności, dlatego przewaga nie przełożyła się na dogodne okazje strzeleckie.

Inter nie chciał dopuścić do nerwowej końcówki, dlatego próbował wykorzystać szanse na kontratak i dobić derbowego rywala. W 78. minucie Lautaro Martinez oszukał Fikayo Tomoriego i urwał mu się, ubiegając bramkarza Milanu i strzelając gola na 3-0.

To trafienie ustaliło wynik rywalizacji. Milan nie miał już siły na przeprowadzenie ataków, zatem “Nerrazzuri” mogli przygotowywać się do świętowania zdobycia trofeum.