Inter negocjuje z obrońcą. Ten stawia wymagania

Danilo D'Ambrosio
Danilo D'Ambrosio PressFocus

Inter chce przedłużyć współpracę z Danilo D’Ambrosio. Obecny kontrakt obrońcy wygasa wraz z końcem trwającego sezonu. Nerazzuri proponują mu roczną umowę, ale rodowity neapolitańczyk stawia konkretne wymagania.

  • Danilo D’Ambrosio jest graczem Interu od stycznia 2014 roku
  • Włoch w czerwcu może stać się wolnym zawodnikiem
  • Nerazzuri chcą przedłużyć z nim współpracę, ale 34-latek jeszcze nie podjął decyzji co do swojej przyszłości

D’Ambrosio zostanie w Mediolanie?

Danilo D’Ambrosio zakłada koszulkę Interu od stycznia 2014 roku. Siedem lat temu obrońca urodzony w Neapolu za niecałe cztery miliony euro został kupiony z Torino. Od tej pory zdążył rozegrać 271 spotkań w barwach Nerazzurrich. Defensor wywalczył mistrzostwo Włoch w sezonie 20/21 i krajowy puchar rok później.

Obecny kontrakt D’Ambrosio wygasa wraz z końcem aktualnego sezonu, co oznacza, że Włoch może negocjować z innymi klubami. Nicolo Schira zdradził, że 34-latek otrzymał propozycje przenosin do dwóch ekip z Serie A. Były zawodnik Byków z Turynu nie wyklucza pozostania na Giuseppe Meazza, jednak stawia pewien warunek – jeżeli ma kontynuować karierę w Mediolanie, chce otrzymać dwuletnią umowę.

Co na to Inter? Beneamata w tej chwili oferuje mu przedłużenie współpracy do czerwca 2024 roku, czyli o połowę krócej, niż życzy sobie tego D’Ambrosio. Na razie nie znamy przebiegu negocjacji, ale wydaje się, że jeżeli inna drużyna z najwyższej klasy rozgrywkowej zapewni defensorowi satysfakcjonujące go warunki kontraktu, ten zmieni klubowe barwy po zakończeniu sezonu.

Komentarze