Inter nadal bez zwycięstwa. Conte wierzy w awans

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan nadal pozostaje bez zwycięstwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. We wtorkowy wieczór Nerazzurri przegrali 2:3 w wyjazdowym spotkaniu z Realem Madryt i aktualnie zajmują ostatnie miejsce w swojej grupie. Szkoleniowiec włoskiego zespołu Antonio Conte był zadowolony z postawy swojej drużyny i jest zdania, że nie zasłużyła ona na porażkę.

Czytaj dalej…

– To jest mój Inter, na dobre i na złe. Nie wiem ile drużyn przyjechało do Madrytu, aby rozegrać tego typu spotkanie, odrabiając również stratę dwóch goli. Wynik nie wynagradza naszych wysiłków, ale pokazuje, że w takich spotkania decydują detale. Musimy poprawić się w takich sytuacjach – powiedział szkoleniowiec Interu, cytowany przez Sky Sport Italia.

– Mentalność, z jaką mamy do czynienia we wszystkich spotkaniach sprawia, że jestem zadowolony. Pod tym względem nastąpiła gwałtowna poprawa. Jesteśmy jednak karani takimi wynikami – dodał Conte.

Conte uważa również, że mimo niesatysfakcjonujących wyników jego drużyna jest na dobrej drodze i zrobiła w ostatnim czasie duże postępy. – Inter cały czas jest na tej drodze. Jeżeli spojrzymy na ostatni rok na poziomie europejskim, to bardzo się rozwinęliśmy. Drużyna grała z dużym przekonaniem we wszystkich trzech dotychczasowych spotkaniach, ale jest również w nas wiele goryczy, ponieważ wyniki nie są dobre.

Po trzech rozegranych kolejkach Inter Mediolan zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy B. Na swoim koncie Nerazzurri mają tylko dwa punkty, ale cały czas pozostają w grze o awans do fazy pucharowej. Do liderującej Borussii M’Gladbach tracą zaledwie trzy punkty.

– Mamy jeszcze do zdobycia 9 punktów i możemy wywalczyć awans. Musimy jednak pamiętać, że w tych spotkaniach o wyniku decydują szczegóły. Musimy nadal pracować i zrozumieć, że jest to właściwa droga, ponieważ granie w ten sposób, w jaki zagraliśmy w Madrycie, oznacza że dobrze wykonujemy pracę i jesteśmy pewni siebie – dodał.

Komentarze