Inter może wykorzystać konflikt w Lazio

Francesco Acerbi
Francesco Acerbi Pressfocus

Francesco Acerbi jest skonfliktowany z kibicami i prezydentem Lazio. Sytuację tę już najbliższego lata może wykorzystać Inter Mediolan.

  • W letnim oknie transferowym Francesco Acerbi może opuścić Lazio
  • Włoch jest w konflikcie z kibicami i prezesem klubu
  • Media łączą 34-latka z Interem Mediolan

Możliwy transfer na linii Rzym – Mediolan

Francesco Acerbi cztery lata temu zamienił Sassuolo na Lazio. Włoch z marszu stał się podstawowym piłkarzem rzymskiej drużyny, dla której rozegrał aż 165 meczów. Tylko w tym sezonie na boisku pojawił się 28 razy (trzy strzelone gole i dwie zaliczone asysty). Są przesłanki do tego, aby sądzić iż 34-latek nie zagra już wielu spotkań dla drużyny ze stolicy Włoch.

Acerbi nie ma dobrych relacji z kibicami Lazio. Konflikt piłkarza z fanami to nic nadzwyczajnego. Wielu zawodnikom nie przeszkadza to w graniu. Doświadczony Włoch jest jednak skonfliktowany również z prezesem klubu, Claudio Lotito. To z kolei otwiera 34-latkowi drogę do transferu.

Aktualna umowa włoskiego obrońcy wiąże go z Lazio aż do 30 czerwca 2025 roku. Mimo to, rzymianie nie powinni robić Acerbiemu problemu ze zmianą pracodawcy. Trudno spodziewać się, żeby Włoch miał problem ze znalezieniem nowej drużyny. W końcu 34-latek to wciąż dobry gracz i reprezentant Włoch.

Chętny na pozyskanie Acerbiego jest Inter. Mediolańczycy poszukują bowiem niedrogiego w utrzymaniu defensora, który ponadto ma doświadczenie. Włoch spełnia te kryteria. Nie wiadomo jednak, czy 34-latek zgodzi się na transfer do aktualnego triumfatora Serie A. W Mediolanie zawodnik ten miałby być bowiem jedynie rezerowowym.

Czytaj także: “Moja przyszłość nie zależy ode mnie”

Komentarze