Inter może skorzystać z ustępstw Chelsea

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Chelsea według najnowszych informacji Goal.ocm jest gotowa pójść na kompromis w sprawie ewentualnej zmiany barw klubowych przez Romelu Lukaku. Sternicy ekip z Londynu są gotowi obniżyć kwotę za wypożyczenie Belga.

  • Inter Mediolan ma wciąż plan, aby pozyskać nowego napastnika
  • Wszystko wskazuje na to, że wkrótce szeregi Nerazzurrich zasili Paulo Dybala
  • Niewykluczone, że do klubu z Mediolanu wróci też Romelu Lukaku

Inter wypożyczy Lukaku?

Chelsea na początku oczekiwała 25 milionów euro za reprezentanta Belgii. Najnowsze wieści w sprawie zawodnika sugerują, że The Blues mogą zgodzić się na wypożyczenie piłkarza za 12 milionów euro.

Interesujące wieści dotyczące Lukaku przekazał portal Goal.com. Wiadomo, że jednym z chętnych na pozyskanie piłkarza jest Inter Mediolan, który jak na razie był gotowy wyłożyć na transakcję dotyczącą wypożyczenia zawodnika maksymalnie siedem milionów euro.

Lukaku w ostatnim sezonie rozegrał 44 spotkania, notując w nich 15 goli. Niemniej jako piłkarz Nerazzurrich belgijski napastnik wraz z Lautaro Martinezem był postrachem bramkarzy Serie A.

Lukaku dołączył do Chelsea za 113 milionów euro latem minionego roku. Dzisiaj rynkowa wartość 102-krotnego reprezentanta Belgii wynosi 70 milionów euro

Nowy sezon Serie A wystartuje 12-13 sierpnia. Inter przystąpi do nowej kampanii, chcąc odzyskac mistrzostwo Włoch. Ostatnio najlepszą ekipą w lidze włoskiej został AC Milan, mogący pochwalić się aktualnie tak jak Nerazzurri łącznie 19. tytułami mistrzowskimi.

Czytaj więcej: Dzeko może ucierpieć na planach Interu

Komentarze

Comments 4 comments

Jeżeli Inter to dopnie i umiejętnie zreorganizuje kadrę to będzie ciekawie, Lukaku to konkret, duży ruch Interu, właściwy, słuszny pod wieloma względami. Zobaczymy jakim kosztem to się odbędzie (o ile), tym niemniej dobry ruch Interu a i SerieA zyska na atrakcyjności. Adekwatna odpowiedź na mistrzostwo Milanu.

Skończy się zapewne na 8-10mln wg najnowszych informacji. Lukaku to petarda, a biorąc pod uwagę przyjście Dybali to solidny grunt po transfer Lautaro za którym nikt nie będzie płakała przy takich transferach. W kasie klubu też by się zgadzało, bo sprzedaż Martineza to +70-80mln, za Skriniara pewnie Marotta wyczaruje +70 (zawodnik warty wg mnie 45-50mln max bo w Europie nie jest ograny, jakoś bardzo a w serie A nie był najlepszy – Bremer grał duuużo lepiej, Tomori również a są młodsi i warci 35-40mln)