Inter może skorzystać z ustępstw Chelsea

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Chelsea według najnowszych informacji Goal.ocm jest gotowa pójść na kompromis w sprawie ewentualnej zmiany barw klubowych przez Romelu Lukaku. Sternicy ekip z Londynu są gotowi obniżyć kwotę za wypożyczenie Belga.

  • Inter Mediolan ma wciąż plan, aby pozyskać nowego napastnika
  • Wszystko wskazuje na to, że wkrótce szeregi Nerazzurrich zasili Paulo Dybala
  • Niewykluczone, że do klubu z Mediolanu wróci też Romelu Lukaku

Inter wypożyczy Lukaku?

Chelsea na początku oczekiwała 25 milionów euro za reprezentanta Belgii. Najnowsze wieści w sprawie zawodnika sugerują, że The Blues mogą zgodzić się na wypożyczenie piłkarza za 12 milionów euro.

Interesujące wieści dotyczące Lukaku przekazał portal Goal.com. Wiadomo, że jednym z chętnych na pozyskanie piłkarza jest Inter Mediolan, który jak na razie był gotowy wyłożyć na transakcję dotyczącą wypożyczenia zawodnika maksymalnie siedem milionów euro.

Lukaku w ostatnim sezonie rozegrał 44 spotkania, notując w nich 15 goli. Niemniej jako piłkarz Nerazzurrich belgijski napastnik wraz z Lautaro Martinezem był postrachem bramkarzy Serie A.

Lukaku dołączył do Chelsea za 113 milionów euro latem minionego roku. Dzisiaj rynkowa wartość 102-krotnego reprezentanta Belgii wynosi 70 milionów euro

Nowy sezon Serie A wystartuje 12-13 sierpnia. Inter przystąpi do nowej kampanii, chcąc odzyskac mistrzostwo Włoch. Ostatnio najlepszą ekipą w lidze włoskiej został AC Milan, mogący pochwalić się aktualnie tak jak Nerazzurri łącznie 19. tytułami mistrzowskimi.

Czytaj więcej: Dzeko może ucierpieć na planach Interu

Komentarze

Comments 4 comments

Jeżeli Inter to dopnie i umiejętnie zreorganizuje kadrę to będzie ciekawie, Lukaku to konkret, duży ruch Interu, właściwy, słuszny pod wieloma względami. Zobaczymy jakim kosztem to się odbędzie (o ile), tym niemniej dobry ruch Interu a i SerieA zyska na atrakcyjności. Adekwatna odpowiedź na mistrzostwo Milanu.

Skończy się na wypożyczeniu za 10. Pytanie tylko co później? Jeśli wróci do formy strzeleckiej, Chelsea zażąda sporej kaski, jeśli chińczyki dalej będą w klubie będzie to jednoroczny pobyt.

Skończy się zapewne na 8-10mln wg najnowszych informacji. Lukaku to petarda, a biorąc pod uwagę przyjście Dybali to solidny grunt po transfer Lautaro za którym nikt nie będzie płakała przy takich transferach. W kasie klubu też by się zgadzało, bo sprzedaż Martineza to +70-80mln, za Skriniara pewnie Marotta wyczaruje +70 (zawodnik warty wg mnie 45-50mln max bo w Europie nie jest ograny, jakoś bardzo a w serie A nie był najlepszy – Bremer grał duuużo lepiej, Tomori również a są młodsi i warci 35-40mln)