Inter może rozstać się z Conte? Niepewny los trenera w klubie

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan w najbliższy weekend zmierzy się z Udinese Calcio w ostatnim spotkaniu w Serie A w tym sezonie. Na trybunach Stadio Giuseppe Meazza będzie mogło pojawić się tysiąc widzów. Niewykluczone jednak, że będzie to ostatni mecz Antonio Conte w roli szkoleniowca Nerazzurrich.

Inter przed kluczowymi decyzjami

Inter Mediolan wywalczył mistrzostwo Włoch w kampanii 2020/2021. Niemniej przyszłość byłego selekcjonera reprezentacji Włoch w klubie z miasta mody jest uzależniona od ewentualnych wzmocnień. Tymczasem decydenci Czarno-niebieskich już wcześniej zakomunikowali, że transfery do klubu będą możliwe, ale tylko wtedy, gdy dojdzie do sprzedaży poszczególnych piłkarzy.

La Gazzetta dello Sport przekonuje co prawda, że władze Interu są zwolennikami tego, aby Conte został w klubie. Włoch podobno też wyraził gotowość do tego, aby spróbować wywalczyć z ekipą z Mediolanu dwudziesty w historii klubu mistrzowski tytuł. Chce mieć jednak zapewnienie, że trzech zawodników z jego drużyny na pewno nie odejdzie z klubu.

Dzisiaj spotkanie na szczycie Conte-Zhang

Dziennikarze najpopularniejszego włoskiego dziennika sportowego przekonują, że Conte uzależnia swoją przyszłość w Interze od tego, czy zostaną w klubie: Nicolo Barella, Romelu Lukaku oraz Lautaro Martinez. Dwa ostatni są kuszeni podobno przez kluby z Premier League i La Liga.

Po rozegraniu 37 ligowych spotkań Inter legitymuje się bilansem 88 punktów na koncie, wyprzedzając o 10 oczek drugą Atalantę. Przypomnijmy, że w sezonie 2010/2011, gdy Inter wygrał ligę pod dowództwem Jose Mourinho, wywalczył na koniec rozgrywek 82 punkty. Wyprzedził wówczas o dwa oczka drugą Romę prowadzoną przez Claudio Ranieriego.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. maja 2021 14:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze