Inter może pożegnać jedną ze swoich gwiazd

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan według doniesień La Gazzetta dello Sport jest skłonny sprzedać w trakcie najbliższego okienka transferowego Lautaro Martineza. Włoski klub jest gotowy wyrazić zgodę na transfer Argentyńczyka, jeśli pojawi się chętny gotowy zapłacić 80 milionów euro za piłkarza.

Inter z kłopotami finansowymi

Inter Mediolan już latem minionego roku mógł sprzedać reprezentanta Argentyny. Zainteresowanie piłkarzem wyrażała Barcelona. Niemniej ostatecznie klub z Camp Nou nie był w stanie wyłożyć na transakcję 111 milionów euro. Taka suma została zapisana w kontrakcie zawodnika jako klauzula odstępnego.

Z powodu pandemii sytuacja uległa zmianie. Kluby mają kłopoty finansowe, a co za tym idzie, są otwarte na negocjacje w sprawie sprzedaży poszczególnych piłkarzy. Fakt, że piłkarze i sztab szkoleniowy Nerazzurrich nie zgodzili się na rezygnację z dwumiesięcznej pensji, o którą prosił prezydent klubu Steven Zhang, postawił mistrzów Włoch w trudnym położeniu.

W związku z powyższym klub z Mediolanu może być bardziej otwarty na sprzedaż swoich gwiazd. Wydaje się, że w Interze największe szanse na zmianę klubu ma właśnie Lautaro Martinez.

Argentyńczyk dołączył do mediolańskiej ekipy z Racingu Club w 2018 roku za 25 milionów euro. Aktualny kontrakt zawodnika z Interem obowiązuje do 2023 roku.

Na dzisiaj nie wiadomo tylko, gdzie ewentualnie mógłby trafić Lautaro Martinez. Mało realny wydaje się scenariusz związany z tym, że zawodnik trafi do Barcy lub Realu Madryt, bo oba hiszpańskie kluby też nie mają najlepszej sytuacji finansowej. Tymczasem Man City prawdopodobnie bardziej jest zainteresowany pozyskaniem Romelu Lukaku.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 15. maja 2021 17:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze