Inter minimalistyczny, ale cel uświęca środki

Romelu Lukaku i Lautaro Martinez
Romelu Lukaku i Lautaro Martinez fot. PressFocus

Inter Mediolan pokonał w zaległym spotkaniu 28. kolejki ligi włoskiej Sassuolo 2:1. Czarno-niebiescy cenne trzy punkty zawdzięczają duetowi Romelu Lukaku-Lautaro Martinez.

Nerazzurri zgodnie z planem

Inter Mediolan pewnym krokiem zmierza po mistrzostwo Włoch. Podopieczni Antonio Conte przed środowym starciem z Zielono-czarnymi mogli pochwalić się passą siedmiu kolejnych zwycięstw z rzędu. Niemniej Sassuolo to jedna z tych drużyn Serie A, która ma patent na mediolańczyków. Zatem można było spodziewać się emocjonującej potyczki na Stadio Giuseppe Meazza.

Pierwszy groźny strzał miał miejsce już w czwartej minucie. Co ciekawe swoich sił spróbował Pedro Obiang. Próba zawodnika Zielono-czarnych była jednak niecelna, więc Samir Handanovic mógł odetchnąć z ulgą. Odpowiedź gospodarzy miała natomiast miejsce w 10. minucie. Celnym dośrodkowaniem wyróżnił się Ashley Ypung, z kolei Romelu Lukaku skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową.

Po strzeleniu gola przez belgijskiego napastnika zbyt wiele ciekawego na obiekcie w Mediolanie się nie działo. Następstwem tego było to, że więcej bramek w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji nie padło. Chociaż Nerazzurri łącznie oddali cztery celne strzały, przy dwóch próbach teamu z MAPEI Stadium.

Niesamowity duet Lu-La

W drugiej połowie pierwszy okazję do zdobycia bramki miał w 58. minucie Filip Duricić. Serbski piłkarz chciał zaskoczyć bramkarza Interu uderzeniem z mniej więcej 17 metrów, ale jego próba była niecelna. Ostatecznie futbolówka po uderzeniu 29-latka minęła lewy słupek bramki rywali.

Że niewykorzystane sytuacje się mszczą Zieloni-czarni przekonali się w 67. minucie. Celnym strzałem z lewej nogi wyróżnił się Lautaro Martinez i mediolański prowadził 2:0. Warto zaznaczyć, że asystę przy tym trafieniu zaliczył Lukaku, dla którego było to ósme kluczowe podanie w trakcie trwającej kampanii.

W ostatnich fragmentach rywalizacji Hamed Traore zdobył bramkę kontaktową. 21-latek technicznym strzałem zmusił do kapitulacji golkipera Czarno-niebieskich, ale na więcej Sassuolo nie było już stać. Jednocześnie do końca zawodów wynik już się nie zmienił i Inter zaliczył 22. zwycięstwo w sezonie.