Inter Mediolan zrezygnuje z Romelu Lukaku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Inter Mediolan jest zawiedziony dyspozycją Romelu Lukaku i nie podejmie próby ponownego transferu – informuje Football Insider. Latem Belg wróci do Chelsea i kolejny raz trafi na listę transferową.

  • Dyspozycja Romelu Lukaku pozostawia wiele do życzenia
  • Napastnik przebywa na wypożyczeniu w Interze Mediolan
  • Wicemistrzowie Włoch najprawdopodobniej zrezygnują z kolejnego transferu

Lukaku zostaje na lodzie

Romelu Lukaku długo walczył o powrót do Mediolanu, gdzie przeżył najlepszy okres w swojej piłkarskiej karierze. Inter również był nastawiony na ponowne pozyskanie napastnika, który znacząco pomógł w walce o mistrzostwo Włoch. Obie strony dążyły do nawiązania współpracy, a Chelsea wreszcie się ugięła i wyraziła zgodę na roczne wypożyczenie.

Obecny sezon układa się dla Belga wręcz fatalnie. Długo mierzył się z problemami zdrowotnymi, a po ich wyleczeniu ma trudności, aby na wywalczyć miejsce w wyjściowej jedenastce. Dla Interu strzelił łącznie pięć goli w 19 występach, co jest sporym zawodem.

Władze Nerrazzurich zaznaczają, że Lukaku wciąż nie wrócił do optymalnej dyspozycji. W klubie panuje coraz mniejszy optymizm dotyczący przydatności 29-letniego napastnika.

Latem Lukaku wróci do Londynu, gdzie nie jest mile widziany. Chelsea ponownie wystawi go na listę transferową, z nadzieją, że tym razem uda się go definitywnie sprzedać. Wiele wskazuje na to, że Inter nie podejmie kolejnej próby ściągnięcia go do siebie. Jeśli znacząco nie poprawi swojej dyspozycji, wicemistrzowie Włoch z niego zrezygnują.

Zobacz również: Zmiany w kadrze Włoch. Powołanie dla gracza beniaminka

Komentarze