Inter Mediolan zrezygnował z uczestnictwa w Superlidze

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Inter Mediolan potwierdził w oficjalnym komunikacie, że nie jest już częścią projektu Superligi. Klub z Mediolanu opublikował specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Nerazzurri starają się odzyskać zaufanie

Inter Mediolan był jednym z 12 współzałożycieli rozgrywek, które miały być komercyjną konkurencją dla Ligi Mistrzów. Brać w nich udział miało 20 zespołów, z których 15 miałoby zapewniony stały udział. Na wzór tego, co ma miejsce na przykład w koszykarskich rozgrywkach NBA. Z kolei pięć drużyn miało być wyłanianych po kwalifikacjach.

Po tym, jak jednak z Superligi wycofali się przedstawiciele Premier League, to nowa forma rozgrywek stanęła pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie temat został zawieszony, a kolejne kluby wycofują się z planów utworzenia konkurencji dla Ligi Mistrzów.

Oficjalne oświadczenie Interu Mediolan

“Inter Mediolan potwierdza, że ​​klub nie jest już częścią projektu Superligi. Zawsze staramy się zapewniać kibicom jak najlepsze wrażenia z gry w piłkę nożną; innowacje i integracja są częścią naszego DNA od momentu powstania. Nasze zaangażowanie z wszystkimi interesantami w ulepszanie branży piłkarskiej nigdy się nie zmieni” brzmi oświadczenie Nerazzurrich.

“Inter wierzy, że piłka nożna, jak każdy sektor działalności, musi angażować się w ulepszanie swoich rozgrywek, aby nadal ekscytować kibiców w każdym wieku na całym świecie, zapewniając przy tym stabilność finansową” – czytamy dalej.

“Z tą wizją będziemy nadal współpracować z instytucjami i wszystkimi zainteresowanymi stronami na rzecz przyszłości sportu, który wszyscy kochamy” – podsumowano w oficjalnym komunikacie.

Komentarze