Inter znalazł następcę Skriniara. Promocyjna cena

Yerry Mina
Yerry Mina fot. PressFocus

Yerry Mina znalazł się na celowniku Interu Mediolan. Widzi się w nim potencjalnego następcę Milana Skriniara, którego przyszłość w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania.

  • Inter Mediolan chce przedłużyć kontrakt z Milanem Skriniarem, lecz poważnie kusi go także Paris Saint-Germain
  • Wicemistrzowie Włoch przygotowują się na ewentualne rozstanie z defensorem
  • Na liście życzeń znalazł się Yerry Mina, który zimą mógłby być dostępny za 10 milionów euro

Inter nastawia się na rozstanie z liderem defensywy

Latem odbyła się batalia o Milana Skriniara. Poważnie kusiło go Paris Saint-Germain, lecz Inter Mediolan stawiał zaporowe warunki i finalnie zatrzymał filar swojej defensywy. Niewykluczone, że ten stan utrzyma się tylko na chwilę, bowiem kontrakt Słowaka wygasa wraz z końcem sezonu. Wicemistrzowie Włoch prowadzą rozmowy w sprawie kontynuowania współpracy, lecz ponownie muszą zmierzyć się z francuskim gigantem, który nie poprzestaje i wciąż liczy na podpisanie nowego obrońcy.

Trudno w tym momencie przewidywać, jaka przyszłość czeka Skriniara. Priorytetem Interu jest zatrzymanie go w swoich szeregach na kolejne lata, lecz przygotowuje się także na inną ewentualność. W przypadku niepowodzenia negocjacji, celem będzie sprzedaż już w styczniu i zastąpienie go innym defensorem.

Na celowniku ekipy z Mediolanu znalazł się Yerry Mina, który od dłuższego czasu leczy kontuzję stawu skokowego. W obecnym sezonie pojawił się na boisku tylko raz – w pierwszej kolejce Premier League. Kontrakt reprezentanta Kolumbii z Evertonem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Inter wierzy, że zimą będzie on dostępny za dziesięć milionów euro.

W przeszłości Mina reprezentował barwy FC Barcelony. Dla Evertonu rozegrał łącznie 92 mecze i strzelił siedem bramek.

Zobacz również: Cenny remis Interu z Barceloną, wielkie emocje na Camp Nou

Komentarze

Comments 4 comments