Transfer Onany przesądzony. Kontrakt czeka na podpisy

Andre Onana
Andre Onana PressFocus

Andre Onana od przyszłego sezonu będzie bramkarzem Interu Mediolan. To praktycznie przesądzone. Jak informuje Fabrizio Romano, do podpisania kontraktu przez Kameruńczyka z włoskim klubem dojdzie na początku przyszłego roku.

  • Andre Onana w styczniu podpisze czteroletni kontrakt z Interem Mediolan
  • 25-letni bramkarz z Kamerunu przeniesie się do włoskiego klubu latem przyszłego roku na zasadzie wolnego transferu z Ajaksu Amsterdam
  • W ostatnich miesiącach Onana nie mógł pojawiać się na murawie z powodu dyskwalifikacji za stosownie niedozwolonych substancji

Inter Mediolan czeka na Onanę

25-letni Andre Onana jest zdecydowany na odejście z Ajaksu Amsterdam. Jego umowa z holenderskim klubem obowiązuje do czerwca 2022 roku, co sprawia, że latem będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Kameruńczyk nie jest również zainteresowany prolongowaniem kontrktu z holenderskim klubem.

Nowym klubem Onany będzie Inter Mediolan. Obie strony już w lipcu tego roku ustaliły warunki indywidualnego kontraktu, do podpisania którego dojść ma w styczniu. Wówczas kameruński bramkarz oficjalnie będzie mógł złożyć podpis pod umową. Ta według informacji Fabrizio Romano będzie obowiązywała przez cztery lata, do czerwca 2026 roku.

Onana w zespole Ajaksu Amsterdam występuje od stycznia 2015 roku, kiedy przeniósł się do holenderskiego klubu ze szkółki z Barcelony. W ostatnich sezonach był podstawowym zawodnikiem drużyny z Johan Cruyff Arena, rozgrywając w jej barwach 204 spotkania we wszystkich rozgrywkach.

Po raz ostatni na murawie pojawił się w styczniu tego roku. Jego długa absencja na boiskach spowodowana nałożoną na niego przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) 12-miesięczną dyskwalifikacją za stosowanie niedozwolonych substancji.

Zobacz także: Brozović musi podjąć decyzję. Inter postawił ultimatum

Komentarze