Inter Mediolan traci bramkarza na rzecz giganta Premier League

Andre Onana
Andre Onana fot, Imago / Jonathan Moscrop / Sportimage

Inter Mediolan uzgodnił z Manchesterem United warunki transferu Andre Onany. Tym samym bramkarz w nowej kampanii będzie kontynuował karierę w Premier League.

  • Kończy się włoska przygoda Andre Onany
  • Dziennikarze Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano przekazali, że Inter Mediolan i Man Utd są już po osiągnięciu porozumienia w sprawie transferu zawodnika
  • Kameruńczyk ma podpisać kontrakt do 2028 roku z klubem z Old Trafford

Onana zostanie bramkarzem Manchesteru United

Inter Mediolan w nowym sezonie nie będzie mógł liczyć na Andrę Onanę. Dziennikarz Gianluca Di Marzio przekazał, że przedstawiciel Serie A uzgodnił wszystkie najważniejsze warunki kontraktu zawodnika z Manchesterem United. Do ustalenia zostały natomiast ostatnie szczegóły i przede wszystkim główna struktura płatności.

Tymczasem dziennikarz Fabrizio Romano ujawnił, że angielski klub przygotowuje się już do wydania wizy Kameruńczykowi. Tym samym Onana ma wziąć udział w tournee Czerwonych Diabłów po Stanach Zjednoczonych.

Zawodnik ma podpisać umowę do 2028 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Onana zostanie jednocześnie jednym z najdroższych bramkarzach w historii. Inter ma otrzymać za zawodnika 50 milionów euro. Ponadtow porozumieniu zostały zawarte liczne bonusy.

Onana trafił do Interu na zasadzie wolnego transferu w 2022 roku. W ostatnim sezonie zagrał z mediolańską ekipą w finale Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City, z którym finalnie przegrał (0:1).

Czytaj więcej: Inter przekierował uwagę na napastnika Arsenalu

Komentarze