Inter sięgnął po byłego zawodnika Juventusu

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado Imago/Marco Canoniero

Juventus nie był zainteresowany przedłużeniem kontraktu z Juanem Cuadrado, dlatego Kolumbijczyk wraz z początkiem lipca stał się zawodnikiem bezrobotnym. Udało mu się wreszcie znaleźć nowego pracodawcę i to bez opuszczania Włoch. Wahadłowy związał się na rok z Interem Mediolan. 

  • Juventus nie przedłużył kontraktu z Juanem Cuadrado, który wygasł wraz z końcem czerwca
  • Pomocną dłoń w kierunku Kolumbijczyka wyciągnął Inter Mediolan
  • Wahadłowy podpisał z Nerazzurrimi roczny kontrakt

Cuadrado otrzymał rok na pokazanie się w Interze

Sześć lat Juan Cuadrado spędził w Juventusie. Po zakończeniu sezonu 2022/23 kierownictwo klubu zdecydowało, że nie przedłuży wygasającego kontraktu z 35-letnim już wahadłowym. Tym samym Kolumbijczyk został na lodzie. Ponad dwa tygodnie trwało poszukiwanie nowego pracodawcy. 

Takowego znalazł w Mediolanie. Gianluca Di Marzio prawdopodobnie jako pierwszy poinformował, że Cuadrado podpisze kontrakt z Interem. Zaoferowali mu oni roczną współpracę. Potwierdził to również Fabrizio Romano.

Wszelkie formalności zostały już dopełnione, a do oficjalnego ogłoszenia transferu brakuje jedynie testów medycznych. 35-latek stanie wkrótce przed szansą poprawienia swojego dorobku w Serie A. Na ten moment wynosi on 43 gole i 65 asysty w 362 spotkaniach.

Przeczytaj: Inter przekierował uwagę na napastnika Arsenalu

Komentarze