Inter Mediolan porozumiał się z Simone Inzaghim

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi PressFocus

Jak poinformował Gianluca Di Marzio, Inter Mediolan dopiął swego w sprawie Simone Inzaghiego. Sky Sport donosi, że trener ten zdecydował się na pracę na San Siro. Niebawem informacja ta powinna zostać potwierdzona przez sam klub mistrza Włoch.

  • Inter Mediolan według informacji Gianluki Di Marzio porozumiał się już z nowym trenerem, którym będzie Simone Inzaghi.
  • Simone Inzaghi pracował do te pory w Lazio, ale jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu.
  • Współpracę z Interem pomimo zdobytego mistrzostwa Włoch zakończył Antonio Conte.

Inter szybko znalazł następcę Conte

Media donoszą, że Simone Inzaghi podpisze umowę z Interem, która będzie obowiązywać do czerwca 2023 roku. Wcześniej sam szkoleniowiec deklarował, że zostanie na dłużej w Lazio. Rozmowy z działaczami mistrza Włoch przekonały go jednak do zmiany decyzji.

Gianluca Di Marzio i Sky Sport donoszą, że porozumienie Inzaghiego z Interem zostało już osiągnięte. Kontrakt zostanie potwierdzony niebawem. Mediolańczycy musieli szybko zareagować po tym, jak rozstali się z trenerem Antonio Conte. Za każdy rok pracy w Interze Inzaghi ma otrzymywać cztery miliony euro.

Problemy finansowe Interu

Jak informowaliśmy wcześniej, Conte dostanie około siedem milionów euro za przedterminowe rozwiązanie umowy. Włoch nie był w stanie zaakceptować znacznych problemów finansowych klubu. Według doniesień mediów, pracownicy klubu – w tym piłkarze i trener – mieli zgodzić się na obniżkę swoich pensji o 15 procent.

Simone Inzaghi pracował w roli trenera Lazio w latach 2016-2021. Włoch odnosił sukcesy, bo sięgnął z drużyną ze stolicy Italii po Puchar Włoch i dwa Superpuchary. Ostatnio trener ten spotkał się z prezesem Claudio Lotito i wydawało się, że ten przekonał go do pozostania w Rzymie. Inzaghi zdecydował się jednak na inne wyzwanie i poprowadzi zespół mistrza Włoch.

Zobacz także: Pirlo skomentował odejście z Juve

Komentarze

Comments 5 comments

Zapowiada się nieźle:
“Współpracę z Interem pomimo zdobytego mistrzostwa Włoch zakończył Antonio Conte, który przenosi się do Juventusu FC”
Będziemy mieć Maxa i Antonio za trenerów. Max na LM a Antonio na Serie A.

Najlepsza opcja po Conte.
3-5-2 zachowane.

Jako kibic Interu dawno nie spalem spokojniej. Z tym zarzadem i Marotta u sterow mozna byc pewnym utrzymania pewnej klasy.
Teraz puscic Hakimiego za 70, Lautaro za 80. Za nich Florenzi lub Zappacosta i Raspadori lub Muriel na przod i wychodzimy na prosta.

Florenzi czy Zappacosta mają się nijak do jakości jaką daje Hakimi i to mnie martwi. Raspadori wydaje się bardzo ciekawą opcją do zastąpienia Lautaro, w dodatku jest Włochem. Może warto by było postarać się o Gosensa? Za ok. 30 mln powinien być do wyciągnięcia, wtedy przenosimy naszą grę bardziej na lewą stronę a taka zamiana nie była by tak odczuwalna jak przy zawodnikach których wymieniłeś.