Inter wzmocni obsadę bramki? Na celowniku głośne nazwisko

Yann Sommer
Yann Sommer fot. PressFocus

Inter Mediolan rozważa wzmocnienie między słupkami. Rywalem Andre Onany w walce o miejsce w składzie mógłby zostać Yann Sommer. Po sezonie wygasa jego kontrakt z Borussią Moenchengladbach.

  • Inter Mediolan zamierza zwiększyć rywalizację w bramce
  • Na celowniku znalazł się Yann Sommer
  • Po sezonie wygasa kontrakt Szwajcara z Borussią Moenchengladbach

Inter rusza po uznanego bramkarza

Inter Mediolan myśli nad wzmocnieniem obsady bramki. Miejsce w wyjściowym składzie wywalczył Andre Onana, lecz władze klubu są zaniepokojone jego brakiem konkurencji. Po sezonie wygasa kontrakt Samira Handanovicia i nic nie wskazuje na to, aby ta współpraca była kontynuowana również w trakcie przyszłej kampanii.

Z tego właśnie powodu wicemistrzowie Włoch rozważają transfer, do którego miałoby dojść w trakcie przyszłorocznego lata. Na szczycie listy życzeń znajduje się Yann Sommer, który od kilku lat należy do ścisłej czołówki bramkarzy w Bundeslidze. Szwajcar od dawna typowany jest do opuszczenia Borussii Moenchengladbach, a wreszcie nadarzy się ku temu świetna okazja. Wraz z końcem sezonu wygasa jego umowa, a sam zawodnik zakłada zmianę otoczenia. Inter Mediolan chce skorzystać z tej okazji i pozyskać jakościowego bramkarza na zasadach wolnego transferu.

Nie jest to dla “Nerrazzurich” jedyna opcja. Klub myśli także nad angażem Altaya Bayindira, czyli bramkarza Fenerbahce. Turek również byłby dostępny na wolnym kontrakcie, lecz to 33-letni Szwajcar jest priorytetem.

Zobacz również: “Reprezentacja Polski ma jakość, ale na razie jej nie pokazaliśmy”

Komentarze