Inter Mediolan nie daje za wygraną ws. Inzaghiego

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. PressFocus

Inter Mediolan po rozstaniu z Antonio Conte intensywnie pracuje nad znalezieniem nowego trenera. W środę wieczorem dyrektor generalny mistrzów Serie A Beppe Marotta prowadził rozmowy z Massimiliano Allegrim. Natomiast najnowsze doniesienia Gianluki Di Marzio wskazują, że władze Nerazzurrich chcą zatrudnić Simone Inzaghiego.

  • Inter Mediolan według informacji Gianluki Di Marzio wciąż stara się o zatrudnienie Simone Inzaghiego
  • Ważną się losy aktualnego trenera Lazio, któremu kontrakt kończy się z końcem czerwca tego roku

Inter Mediolan kusi szkoleniowca Lazio

Inter Mediolan czeka latem przebudowa nie tylko sztabu szkoleniowego, ale również zespołu. Nowy trener już na starcie będzie musiał pogodzić się z faktem, że kluczowe postacie z ostatniej kampanii mogą rozstać się z Czarno-niebieskimi. Taki stan rzeczy wpłynął na to, że były selekcjoner reprezentacji Włoch doszedł do wniosku, że chce rozstać się z Interem.

W związku z tym, że Lazio wciąż nie przedłużyło kontraktu ze swoim szkoleniowcem, to klub z Mediolanu ma nadzieję na to, że uda mu się przekonać Inzaghiego do objęcia sterów nad Interem. Mediolańczycy kuszą opiekuna Orłów atrakcyjniejszymi warunkami.

Warto zaznaczyć, że w środę Inzaghi przeprowadził rozmowy na temat swojej przyszłości w klubie z Rzymu z prezydentem Lazio Claudio Lotito. Chociaż oficjalnej informacji na temat nowej umowy jeszcze nie ogłoszono, to znamienne było to, że 45-latek po tym spotkaniu był w dobrym humorze.

Odnotujmy, że Lazio pod wodzą Inzaghiego sezon 2020/2021 zakończyło na szóstej pozycji w tabeli. Tym samym stołeczna drużyna będzie reprezentować Serie A w Lidze Europy.

Czytaj więcej: Inter musi obejść się smakiem. Inzaghi na dłużej w Lazio

Komentarze

Comments 3 comments

Myśle ze to najrozsądniejsze posunięcie, Simone trener tak trochę nie doceniony ale na teraz nie ma co wybrzydzać. Doświadczenie ligowe ma spore, umiejętności mu nie można odmówić. Wyniki z Lazio nie złe kręcił wiec będę zadowolony jak przyjdzie. Czekamy Simone

Jednak to na co zanosiło się w ostatnich tygodniach stało się faktem, pomimo wczorajszych zapewnień dziennikarzy, że Inzaghi zostaje w Rzymie, to jednak Simone udaje się do Mediolanu. W przeciągu miesiąca klub mają opuścić również kapitan Senad Lulić oraz Marco Parolo, piękny rozdział w historii drużyny dobiega końca.
Podziękowania dla Inzaghiego, ostatnie 5 lat to był wspaniały czas – Supercoppa 2017, Coppa Italia 2019, Supercoppa 2020, pięć kolejnych sezonów z wywalczonym awansem do europejskich pucharów, w tym jedna przygoda w elitarnej Champions League.
Zastanawiać się można czy lub jaki wpływ na taki obrót spraw (pomijając oczywiście większe wynagrodzenie, jakie bez wątpienia oferuje ekipa z Mediolanu) miało letnie mercato 2020, zapewne w najbliższych miesiącach parę kwestii ujrzy światło dzienne.
Pytanie w jakim stopniu na odejściu trenera ucierpi ,,szatnia” i czy spodziewać się możemy jeszcze jakichś znaczących rozstań.
Przed klubem teraz trudne zadanie czyli znalezienie odpowiedniego szkoleniowca (Italiano? Semplici? D’Aversa? Być może zagraniczny projekt w stylu Petkovicia?), który stanie przed jeszcze większym wyzwaniem utrzymania drużyny na poziomie, na którym znajdowała się pod wodzą byłego trenera.