Inter Mediolan kusi mistrza Europy

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. PressFocus

Lorenzo Insigne wygląda na to, że wkrótce rozstanie się z SSC Napoli. Reprezentant Włoch jest daleki od porozumienia z władzami klubu w sprawie nowego kontraktu. Tymczasem chętny na pozyskanie mistrza Europy wydaje się Inter Mediolan.

  • Pod coraz większym znakiem zapytania stoi przyszłość Lorenzo Insigne w SSC Napoli
  • Zawodnik ma kontrakt ważny z klubem z Neapolu do końca czerwca 2022 roku
  • Chętny na pozyskanie mistrza Europy jest Inter Mediolan, podaje Corriere dello Sport

Insigne zamieni Napoli na Inter?

Lorenzo Insigne już od dłuższego czasu nie może znaleźć porozumienia ze sternikami Azzurrich w sprawie nowej umowy. Corriere dello Sport twierdzi, że rozstanie zawodnika z klubem jest coraz bardziej prawdopodobne.

Aktualny mistrz Serie A podobno przygotowuje ofertę w sprawie zawodnika, która ma wynieść 15 milionów euro. Ponadto Inter ma zaoferować Alexisa Sancheza ekipie z Neapolu.

Nie jest tajemnicą, że Nerazzurri nie wiążą przyszłości z reprezentantem Chile. Zawodnik za bardzo obciąża listę płac w Interze. Ostatnio pojawiały się informacje, że piłkarz może dołączyć do jednej z ekip z MLS

Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy sugerują z kolei, że dyrektor generalny Interu Beppe Marotta ma plan, aby ściągnąć Insigne do Interu. Piłkarz miałby roczni zarabiać sześć milionów euro. Nie można jednak wykluczyć, że do ewentualnej transakcji dojdzie dopiero w styczniu, gdy piłkarz będzie mógł swobodnie prowadzić rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.

Insigne ma kontrakt z Napoli do końca czerwca 2022 roku W związku z tym klub ze Stadio Diego Armando Maradony może zdecydować się na sprzedaż Włoch już tego lata, aby nie ryzykować utraty piłkarza za darmo po sezonie 2021/2022.

Czytaj więcej: Inter blisko pozyskania Dzeko z Romy

Komentarze

Comments 2 comments