Inter Mediolan finalizuje pierwszy letni transfer

Tajon Buchanan
Tajon Buchanan Pressfocus

Inter Mediolan postanowił w kwestii transferów działać szybko i już w czwartek zagwarantował sobie według włoskich mediów pierwsze letnie wzmocnienie. Tomas Taecke przekazał, że Nerazzurri uzgodnili warunki transferu z Club Brugge, a do Mediolanu przeniesie się Tajon Buchanan. 

  • Inter Mediolan jest bliski finalizacji transferu Tajona Buchanana
  • Club Brugge postanowił sprzedać Kanadyjczyka, a na jego miejsce pozyskać Michała Skórasia
  • Kluby osiągnęły już ustne porozumienie, a kwota transferu powinna zamknąć się w 15 milionach euro

Inter Mediolan zasili kanadyjski skrzydłowy

Serię gorszych występów Interu Mediolan zakończyło zwycięstwo w półfinale pucharu Włoch nad Juventusem. Mimo to w klubie panuje przekonanie, że może być to ostatni sezon Simone Inzaghiego za sterami wicemistrza Włoch. Inter spadł w tabeli aż na szóste miejsce, a fani nie wyobrażają sobie, żeby w przyszłym sezonie klub miał nie zagrać w Lidze Mistrzów.

W wielu spotkaniach zawodziła przede wszystkim ofensywa, dlatego włodarze Nerazzurrich postanowili działać. Klub już w czwartek zagwarantował sobie prawdopodobnie pierwszy letni transfer. Informacje w tej sprawie przekazał Tomas Taecke z redakcji HLN Sport.

Inter osiągnął już słowne porozumienie z Club Brugge w kwestii transferu Tajona Buchanana. Skrzydłowy od dłuższego czasu znajdował się na celowniku zespołu z Mediolanu. Kanadyjczyk na przestrzeni dwóch sezonów zanotował ogromny postęp, a Brugia postanowiła sprzedać go z zyskiem, robiąc tym samym miejsce dla Michała Skórasia.

24-latek będzie kosztował Inter Mediolan w granicach 15 milionów euro. Ogłoszenie jego transferu zdaniem mediów pozostaje już tylko kwestią czasu.

Komentarze