Hakan Calhanoglu bliski nowej umowy

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. PressFocus

Inter Mediolan chce nagrodzić Hakana Calhanoglu, który w tym sezonie jest czołową postacią środka pola. Wkrótce ruszą rozmowy w sprawie przedłużenia jego kontraktu do połowy 2026 roku.

  • Inter Mediolan rozpoczyna prace nad nową umową dla Hakana Calhanoglu
  • Miałaby ona obowiązywać do połowy 2026 roku
  • Turecki pomocnik rozegrał 27 spotkań we wszystkich rozgrywkach

Inter nie chce doprowadzić do kolejnych niedopatrzeń

W ostatnich miesiącach Inter Mediolan intensywnie pracował nad nowym kontraktem dla Milana Skriniara. Bezskutecznie, bowiem Słowak nie przystał na propozycję wicemistrza Włoch i dogadał się z Paris Saint-Germain, gdzie na zasadach wolnego transferu trafi już latem. Włodarze Interu odrzucali w zeszłym roku ogromne pieniądze, gdyż wierzyli w kontynuowanie współpracy z podporą defensywy.

Teraz Inter nie chce doprowadzić do powtórzenia niefortunnej sytuacji, dlatego zamierza już wcześniej rozpocząć negocjacje kontraktowe z najważniejszymi zawodnikami. Nową umowę z klubem podpisał już Matteo Darmian, a kolejny w kolejce jest Hakan Calhanoglu.

Turecki pomocnik skorzystał na problemach zdrowotnych Marcelo Brozovicia i stał się podporą środka pola. Obecnie trudno wyobrazić sobie wyjściową jedenastkę bez 28-latka, który zgromadził w tym sezonie trzy trafienia oraz pięć asyst.

Inter niebawem przystąpi do rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu, który wygasa w połowie 2024 roku. Nowa umowa miałaby natomiast obowiązywać aż do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również: Mourinho po meczu z Cremonese. “Nauczyliśmy się nie płakać po porażkach”

Komentarze