Inter Mediolan zdecydował ws. przyszłości obrońcy

Francesco Acerbi
Francesco Acerbi Pressfocus

Wypożyczony z Lazio Rzym Francesco Acerbi znakomicie odnalazł się w Interze Mediolan, a klub chciałby zatrzymać go na stałe. La Gazzetta dello Sport przekazuje, że oba kluby pracują już nad porozumieniem w kwestii wykupu doświadczonego stopera. 

  • Francesco Acerbi znakomicie spisuje się pod wodzą Simone Inzaghiego, a sztab szkoleniowy Interu jest zachwycony jego postawą
  • Nerazzurri zdecydowali się wykupić Włocha z Lazio Rzym
  • Oferta ze strony Interu opiewa na 4 miliony euro. Negocjacje są na zaawansowanym etapie

Acerbi zostanie na stałe w Interze

Latem Inter Mediolan wypożyczył z Lazio Rzym Francesco Acerbiego, a Włoch z marszu stał się niezwykle ważnym ogniwem formacji defensywnej. 35-latek rozegrał w tym sezonie już 44 spotkania, a do tego awansował z Nerazzurrimi do finału Ligi Mistrzów.

Sztab szkoleniowy Interu zdecydował, że chciałby na stałe związać się z środkowym obrońcą. W tym celu rozpoczął negocjacje z Lazio Rzym. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport przekazali szczegółowe informacje w tej sprawie. 

Zgodnie z ich wiedzą, ekipa z Mediolanu gotowa jest przeznaczyć na Acerbiego 4 miliony euro. Kontrakt Włocha z Orłami ważny jest do końca czerwca 2025 roku. W lutym skończył on jednak już 35-lat, dlatego Lazio postrzega ofertę ze strony Interu za atrakcyjną. Wszystko wskazuje na to, że stoper zostanie latem wykupiony.

Komentarze