Marotta: Nie myślimy o transferze Chiesy

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Nieuchronnie zbliża się koniec sezonu we włoskiej ekstraklasie, a co za tym idzie, nasilają się spekulacje związane z transferami poszczególnych zawodników. Tuż przed starciem Interu Mediolan z ACF Fiorentiną na temat Lautaro Martineza i Federico Chiesy głos zabrał dyrektor generalny Nerazzurrich.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik cały czas łączony jest z transferem do FC Barcelony. Z kolei piłkarz Violi od dłuższego czasu zdaniem włoskich mediów znajduje się na radarze Interu i Juventusu FC.

Możliwość gry w Lidze Mistrzów to powód do dumy

– Przyszłość Interu łączy się w kolejnym sezonie z Ligą Mistrzów i jest na pewno powód do dumy. Poprzeczka na pewno zostanie podniesiona wyżej, ale będziemy chcieli sprostać rywalizacji – mówił Beppe Marotta w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Jaka przyszłość czeka Alexisa Sancheza i Lautaro Martineza? W ostatnim czasie to kluczowe ogniwa Czarno-niebieskich. – Mieliśmy kontakt z Manchesterem United, aby dowiedzieć się, czy możemy przedłużyć jego pobyt po barażach Ligi Europy z Getafe. O odnowieniu kontraktów rozmawiamy z wieloma piłkarzami, przede wszystkim młodszymi, z którymi chcemy współpracować w dłuższej perspektywie czasu, w tym z Lautaro – zaznaczył działacz Nerazzurrich.

– Działamy w każdym razie spokojnie, bez pośpiechu. Wszyscy mamy do siebie wzajemne zaufanie. Alexis jest szczęśliwy, że może nosić koszulkę Interu, więc w odpowiednim momencie będziemy omawiać temat jego przyszłości – zaznaczył Marotta.

Marotta: Nie było tematu Chiesy

Na ławce rezerwowych zawody przeciwko Interowi zaczął Włoch Chiesa. Czy to może zwiastować rychły transfer piłkarza? – Chiesa jest dzisiaj zawodnikiem Fiorentiny, może być nawet piłkarzem Fiorentiny w następnym sezonie, to zależy od jego klubu. W każdym razie mogę zapewnić, że ze strony Interu nie było żadnego kontaktu ws. zawodnika. Nie zmienia to jednak faktu, że szanujemy Fiorentinę i piłkarza – powiedział przedstawiciel Nerazzurrich.

Komentarze