Lukaku o Eriksenie: “Jak nauczy się włoskiego, będzie mu łatwiej”

Christian Eriksen
Christian Eriksen fot. PressFocus

Christian Eriksen od momentu, gdy trafił do Interu Mediolan nie potrafi odcisnąć swojego piętna na postawie Nerazzurrich. Ciekawą deklarację wyraził natomiast Romelu Lukaku, który przekonywał, że chce pomóc Duńczykowi w zaaklimatyzowaniu się w Mediolanie. – Ma wszystko, aby być mistrzem – mówił Belg o byłym pomocniku Tottenhamu Hotspur.

Czytaj dalej…

Christian Eriksen trafił do teamu z Lombardii zimą tego roku. Jak na razie zawodnik rozegrał 33 mecze w szeregach Interu, w których zdobył cztery bramki, a ponadto zaliczył trzy asysty. Piłkarz trafił do mediolańskiej drużyny za 27 milionów euro, wiążąc się z klubem z Serie A umową do 2024 roku.

Romelu Lukaku zabrał na natomiast glos na temat reprezentanta Danii po wygranym 4:2 starciu Belgów z Danią w Lidze Narodów UEFA. Belgijski napastnik został poproszony o komentarz na temat Eriksena w rozmowie z Kanałem 5. Lukaku przekonywał, że życie we Włoszech będzie dla Duńczyka łatwiejsze, gdy opanuje język włoski.

– Christian ma wszystko, co jest potrzebne, aby zostać mistrzem. Chcę mu pomóc. Miałem szczęście, że szybko się przystosowałem. Jeśli nauczy się włoskiego, wszystko będzie dla niego łatwiejsze – powiedział Belg.

– Będzie mógł się lepiej komunikować, a co za tym idzie łatwiej mu będzie wnieść większy wkład w zespół – kontynuował Lukaku.

Eriksen w trakcie trwającego sezonu wystąpił w pięciu spotkaniach włoskiej ekstraklasy i dwóch w Lidze Mistrzów. W trakcie kampanii 2020/2021 reprezentant Danii nie zdobył bramki w klubie.

Komentarze