Inter lepszy od Napoli. Grali Polacy

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

We wtorkowym hicie włoskiej Serie A, Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie 2:0 Napoli.

Spotkanie świetnie ułożyło się dla Nerazzurrich, którzy już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłka trafiła w polu karnym do Cristiano Biraghiego. Ten odegrał ją do lepiej ustawionego Danilo D’Ambrosio, który płaskim strzałem zaskoczył bramkarza Napoli.

W kolejnych minutach goście z Neapolu szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola. Do sytuacji strzeleckich dochodzili kolejno Lorenzo Insigne, Piotr Zieliński i Matteo Politano, ale wynik nie ulegał zmianie. Inter również nie zamierzał się jednak ograniczać tylko do bronienia dostępu do własnej bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:0 mógł podwyższyć Marcelo Brozović, ale uderzył obok słupka.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Inter skutecznie bronił dostępu do własnej bramki, natomiast Napoli nie miało pomysłu na sforsowanie postawionych zasiek.

W 74. minucie o losach rywalizacji definitywnie przesądził Lautaro Martinez, który zdobył drugiego gola dla Interu. Argentyński napastnik zaskoczył Mereta precyzyjnym strzałem z dystansu.

W zespole Napoli od pierwszej minuty wystąpili Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Pierwszego w 65. minucie zmienił Allan, natomiast za drugiego w 84. minucie na murawę wszedł Jose Callejon.

Inter dzięki tej wygranej wrócił na drugie miejsce w tabeli. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu ma jeden punkt przewagi nad trzecią Atalantą Bergamo. Obie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w ostatnim meczu obecnego sezonu.