Lautaro Martinez myśli tylko o transferze do Barcy?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

W ostatnim czasie nie milkną spekulacje związane z przyszłością Lautaro Martineza, który jest łączony z przeprowadzką do Manchesteru City i FC Barcelony. Tymczasem najnowsze doniesienia dziennika AS wskazują, że Argentyńczyk jest gotowy poczekać nawet rok, aby trafić do ekipy z Katalonii.

Czytaj dalej…

Reprezentant Argentyny w swoim kontrakcie z Interem Mediolan ma zapisaną klauzulę odstępnego, wynoszącą 111 milionów euro. W każdym razie w tym roku termin na skorzystanie z tego wariantu już minął. Tym samym klub chętny na pozyskanie Lautaro Martineza musi negocjować z przedstawicielami Nerazzurrich. Ostatnio pojawiły się w związku z tym głosy, że zawodnik może trafić pod skrzydła Josepa Guardioli do klubu z Etihad Stadium.

Barcelona albo nic

Hiszpańska gazeta sugeruje jednak, że Lautaro Martinez nie jest zainteresowany transferem do Manchesteru City, czy innych czołowych ekip ze Starego Kontynentu. Argentyńczyk podjął już podobno decyzję, że albo dołączy do FC Barcelony, albo nie zmieni klubu w ogóle.

W związku z powyższym wszystko wskazuje na to, że 22-latek wszystkie oferty, które otrzyma, natychmiast odrzuci. Dodajmy, że Lautaro Martinez w przyszłym miesiącu skończy 23 lata. W trakcie trwającej kampanii były zawodnik Racingu Club zaliczył 40 meczów, notując w nich 18 trafień i sześć asyst.

Obecny kontrakt 17-krotnego reprezentanta Argentyny z Interem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze