Inter i Napoli w grze o Lukaku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Według najnowszych doniesień La Gazzetta dello Sport dwa kluby Serie A powalczą latem o pozyskanie Romelu Lukaku. W gronie ekip zainteresowanych pozyskaniem Belga znajdują się Inter Mediolan i SSC Napoli, czytamy na łamach popularnego włoskiego dziennika sportowego.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele klubu z Lombardii już od jakiegoś czasu nie ukrywają, że myślą poważnie o transferze z udziałem reprezentanta Belgii. Zwolennikiem pozyskania zawodnika jest nowym szkoleniowiec Nerazzurruch w osobie Antonio Conte, który chciał mieć tego piłkarza już przed rokiem w swojej drużynie, gdy prowadził Chelsea FC.

Tymczasem najnowsze informacje dotyczące Lukaku są takie, że do wyścigu o jego podpis pod kontraktem dołączył też klub z Kampanii. Napoli jest podobno do tego stopnia zdeterminowane, aby pozyskać Belga, że zamierza spełnić wymagania finansowe piłkarza.

Za przeprowadzką Lukaku do Włoch przemawiać mogą przepisy prawa podatkowego, które są bardzo atrakcyjne dla obcokrajowców. Osoby zarabiające w północnych Włoszech mogą zyskać nawet 70 procent na podatkach, z kolei jeszcze lepsze warunki są na południu Włoch, gdzie można zaoszczędzić 90 procent na podatkach.

W związku z powyższym belgijski napastnik mógłby rocznie inkasować 10 milionów euro na Półwyspie Apenińskim. Kłopotem w przypadku przeprowadzki do ekipy spod Wezuwiusza mogą być jednak prawa do wizerunku, które Napoli zwykle chce przejmować przy parafowaniu umowy z nowymi piłkarzami.

Komentarze