Derby Mediolanu o świeżo upieczonego reprezentanta Włoch

Mateo Retegui
Mateo Retegui PressFocus

Mateo Retegui podczas obecnego sezonu ligi argentyńskiej strzelił 6 bramek w 8 spotkaniach, czym zasłużył sobie na powołanie do reprezentacji Włoch. Latem o 23-letniego napastnika mają walczyć najlepsze kluby z Europy.

  • Mateo Retegui przeżywa najlepszy okres w dotychczasowej karierze
  • Napastnik jest skuteczny w lidze argentyńskiej i otrzymał powołanie do reprezentacji Włoch
  • Latem bój o podpis 23-latka mają stoczyć dwie ekipy z Mediolanu

Inter powalczy z Milanem o zakontraktowanie Mateo Reteguiego

Mateo Retegui jest argentyńskim napastnikiem włoskiego pochodzenia, który aktualnie gra dla Club Atletico Tigre, do którego został wypożyczony z Boca Juniors. Zdolny atakujący popisuje się niezwykłą skutecznością w barwach mniej utytułowanego zespołu, dzięki czemu otrzymał powołanie od Roberto Manciniego do reprezentacji Italii.

Wiele klubów się za nim ugania, a gra w Europie jest oczywiście jego marzeniem. Drużyny z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, a także z Premier League są zainteresowane. W tej chwili Mateo jest skupiony na zgrupowaniu, czuje się szczęśliwy i podekscytowany – powiedział ojciec piłkarza, Carlos Retegui.

Faworytami w walce o podpis utalentowanego zawodnika podobno są dwie ekipy z Mediolanu – Inter oraz AC Milan. Jak twierdzi “La Gazzetta dello Sport”, Nerazzurri znajdują się na pole position.

23-letni Mateo Retegui w 8 meczach tej kampanii argentyńskiej Superligi zdobył aż 6 goli. To nie przechodzi bez uwagi europejskich gigantów.

Komentarze