Inter gotowy zaoferować nową umowę Handanoviciowi

Samir Handanović
Samir Handanović fot. PressFocus

Samir Handanović ma kontrakt ważny z Interem Mediolan tylko do końca trwającego sezonu. Tuttosport podaje natomiast, że sternicy aktualnych mistrzów Włoch są gotowi przedłużyć umowę o rok z doświadczonym bramkarzem.

  • Wciąż niejasna jest przyszłość Samira Handanovicia
  • Słoweniec ma kontrakt ważny z klubem z Mediolanu do końca czerwca tego roku
  • Sternicy Nerazzurrich według Tuttosport są gotowi zaproponować zawodnikowi roczną umowę

Jaka przyszłość czeka Handanovicia?

Samir Handanović broni barw Interu Mediolan od 2012 roku. 37-latek trafił do ekipy ze Stadio Giuseppe Meazza z Udinese Calcio za 15 milionów euro. Zawodnik jest chętny na kontynuowanie kariery w szeregach Czarno-niebieskich, oczekując jednak dwuletniej umowy.

Według najnowszych informacji Tuttosport sternicy Interu gotowi są zaproponować zawodnikowi tylko roczny kontrakt. Jednocześnie przy przedłużeniu umowy Handanović miałby obniżoną pensję, która aktualnie zapewnia mu cztery miliony euro rocznie.

Handanović jest obecnie kapitanem Nerazzurrich. W tym sezonie zawodnik rozegrał łącznie 41 meczów, w których 18 razy zachował czyste konto. 81-krotny reprezentant Słowenii zaliczył też w tej kampanii osiem spotkań w Lidze Mistrzów, w których puścił siedem bramek.

Doświadczony golkiper pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w NK Domzale. W swoim piłkarskim CV ma między innymi takie kluby jak: Treviso, Lazio, czy Rimini. Handanović rozegrał już w Serie A ponad 540 meczów.

Czytaj więcej: Mourinho po przemianie. “Zmieniłem się jako człowiek”

Komentarze