Inter dopina transfer reprezentanta Włoch. Wyczekiwane wzmocnienie ataku

Gianluca Scamacca
Gianluca Scamacca fot. Imago/Sportimage

Wszystko wskazuje na to, że Gianluca Scamacca zostanie nowym zawodnikiem Interu Mediolan. Finalista Ligi Mistrzów porozumiał się z West Hamem w kwestii kwoty transferu – informuje Nicolo Schira.

  • Inter Mediolan finalizuje transfer Gianluki Scamakki
  • Reprezentant Włoch przeniesie się do Nerrazzurich za 25 milionów euro
  • Już wcześniej porozumiał się w kwestii warunków kontraktu

Inter doczekał się nowego napastnika

Inter Mediolan tego lata stracił dwóch napastników w postaci Edina Dzeko i Romelu Lukaku. Długo istniał temat definitywnego pozyskania Belga, jednak z uwagi na wygórowane żądania Chelsea i działania samego zawodnika, który nawiązał kontakt z Juventusem, zrezygnowano z prac nad tą transakcją. Do drużyny na zasadach wolnego transferu dołączył Marcus Thuram, a plan zakładał pozyskanie dwóch nowych snajperów.

Klub finalnie wytypował Gianlucę Scamaccę, który po latach gry we Włoszech w 2022 roku przeniósł się do Premier League. Jego debiutancki sezon w West Hamie nie był jednak udany, a on sam był otwarty na powrót do Serie A. Młoty uznały go za niewypał transferowy, dlatego również były skłonne zakończyć współpracę.

Inter jest już o krok od sfinalizowania kolejnej transakcji. Oba kluby porozumiały się w kwestii kwoty transferu, która wyniesie około 25 milionów euro podstawy plus bonusy. Scamacca już wcześniej dogadał szczegóły obowiązującego do 2028 roku kontraktu. Zapewni mu on zarobki na poziomie 3,2 miliona euro za sezon gry.

Zobacz również: Mistrz Europy zostaje w Neapolu. Podpisał z klubem długoletni kontrakt

Komentarze