Inter dopiął swego. Obrońca zostanie w Mediolanie

Alessandro Bastoni
Alessandro Bastoni fot. PressFocus

Inter Mediolan niebawem sfinalizuje rozmowy kontraktowe z Alessandro Bastonim. Obie strony zaakceptowały warunki umowy, która będzie obowiązywać do 2028 roku.

  • Alessandro Bastoni zostanie w Interze Mediolan na kolejne lata
  • Włoski defensor podpisze kontrakt obowiązujący do 2028 roku
  • Zainteresowanie zawodnikiem Nerrazzurich wykazywały czołowe kluby z Premier League

Angielscy giganci obejdą się smakiem

W zeszłym roku Inter Mediolan zaliczył potężną i bardzo kosztowną wpadkę. Paris Saint-Germain obrało za cel ściągnięcie Milana Skriniara i oferowało Nerrazzurim wielkie pieniądze. Propozycje były konsekwentnie odrzucane, gdyż władze klubu wierzyły, że uda się porozumieć z zawodnikiem w sprawie nowego kontraktu. Ostatecznie negocjacje nie przyniosły zamierzonych rezultatów, a Słowak przeniesie się po sezonie do Paryża za darmo.

Aby nie powtórzyć błędów, Inter stosunkowo wcześnie przystąpił do rozmów z Alessandro Bastonim, który generował spore zainteresowanie na Wyspach Brytyjskich. W mediach spekulowano bowiem o potencjalnym transferze do Manchesteru United lub Tottenhamu. Ostatecznie oba kluby obejdą się smakiem, gdyż Włosi doszli do porozumienia w sprawie nowej umowy.

Kontrakt Bastoniego zostanie przedłużony do 2028 roku. 24-latek otrzyma przy tym oczywiście podwyżkę i będzie zarabiał pięć milionów euro rocznie.

Reprezentant Włoch od lat jest ważną postacią w zespole Interu. Po odejściu Skriniara przejmie po nim rolę lidera defensywy.

Zobacz również: Władze Interu doceniają poprawę wyników. Inzaghi otrzyma nowy kontrakt?

Komentarze