Conte: Musimy myśleć o pozytywnych rzeczach

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

We wtorkowy wieczór piłkarze Interu Mediolan rozegrają swoje przedostatnie spotkanie w tym sezonie w ramach włoskiej ekstraklasy, mierząc swoje siły z SSC Napoli. Przed tym starciem szkoleniowiec Nerazzurrich przekonywał, że jego zespół z ekipą z Kampanii zasłużył na więcej w rozegranym stosunkowo niedawno meczu w ramach Coppa Italia.

Czytaj dalej…

Inter zmierzy się jutro z Napoli w ramach Serie A, a napięty harmonogram spotkań utrudnił odzyskanie sił i utrzymanie wysokiej intensywności w ostatnich meczach. W każdym razie były selekcjoner reprezentacji dostrzegł kilka pozytywów.

Conte: Zmierzyliśmy się z nowymi doświadczeniami

– Z pewnością było to i jest nowe doświadczenie dla każdego. Musimy myśleć o pozytywnych rzeczach i wyciągnąć wnioski z tego typu sytuacji – powiedział Conte w rozmowie z oficjalną stronę internetową klubu ze stolicy Lombardii.

Opiekun Czarno-niebieskich nie ukrywa, że zbawienne znaczenie mieli dla niego w ostatnim czasie tacy zawodnicy jak Andreas Ranocchi, czy Borja Valero, którzy wcześniej mieli role drugoplanowe w zespole.

– Mówimy o bardzo poważnych i doświadczonych zawodnikach, którzy zawsze ciężko pracowali. Ranocchia zawsze dawał mi pozytywną odpowiedź, kiedy odbierał telefon. Ci faceci zawsze byli gotowi do gry, nawet jeśli nie zostali wybrani. Trenowali, jak na profesjonalistów przystało – zaznaczył Conte.

Zadra w sercu pozostała

Szkoleniowiec teamu z Mediolanu wrócił pamięcią do potyczki z Napoli w ramach Pucharu Włoch. Conte wciąż nie może pogodzić się z porażką w tym boju.

– Mecz ligowy przeciwko Azzurrim był z naszej strony dobry. Z kolei neapolitańczycy najlepiej zaprezentowali się w starciu przeciwko nam w Coppa Italia. Nie zmienia to jednak faktu, że w moim odczuciu moja drużyna zasłużyła w tej rywalizacji na więcej – przekonywał trener teamu z miasta mody.

Komentarze