Conte: Jesteśmy rozczarowani

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan w czwartkowy wieczór kolejny raz w tym sezonie stracił punkty, remisując w delegacji z Hellas Weroną. Szkoleniowiec Nerazzurrich po zakończeniu meczu dał do zrozumienia, że jego zespół bardziej zasłużył na wygraną, ale nie winił swoich piłkarzy za remis w starciu z ekipą z miasta miłości.

Czytaj dalej…

Werończycy pierwsi zdobyli bramkę w boju na stadionie w mieście miłości. Nie przeszkodziło to jednak Czarno-niebieskim w tym, aby odwrócić losy rywalizacji o 180 stopni. Ostatnie słowo należało jednak do Miguela Velos, który zdołał zdobyć bramkę na 2:2 dla Gialloblu.

– Jeśli chodzi o wysiłek, głód, determinację, nie mam żadnych uwag do swojej drużyny. Nie zapominajmy, że graliśmy przeciwko zespołowi, który potrafi grać na w stałym wysokim tempie, co jest jego największą siłą. Inter w każdym razie był w stanie odpowiedzieć cios za cios – mówił Antonio Conte przed kamerą Sky Sport Italia.

Conte: Strata 20 punktów w sezonie powinna skłonić nas do refleksji

– Straciliśmy gola na 2:2 tuż przed końcem meczu, więc siła rzeczy czujemy rozczarowanie. Fakt, że straciliśmy już 20 punktów, powinien skłonić nas do refleksji i poprawy w kolejnych spotkaniach – kontynuował Włoch.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że głupio traciliśmy punkty przez cały sezon. Gdyby było inaczej, to rozmawialibyśmy o zupełnie innej kampanii w naszym wykonaniu – dodał opiekun Nerazzurrich.

W ostatnim kwadransie rywalizacji Conte podjął decyzję o zmianie Romelu Lukaku, w którego miejsce na placu gry pojawił się Lautaro Martinez. Były selekcjoner Squadra Azzurra ujawnił powodu swojej decyzji. – Romelu miał problem z plecami i przywodzicielem, mamy nadzieję, że to nic poważnego – wyjaśnił Conte.

Komentarze