Conte: Idziemy na całość

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan w poniedziałkowym boju 1/4 finału Ligi Europy pokonał 2:1 Bayer Leverkusen, dzięki czemu awansował do 1/2 finału rozgrywek. Po zakończeniu spotkania radości z awansu do kolejnej rundy Ligi Europy nie krył opiekun Nerazzurrich.

Czytaj dalej…

W półfinale rozgrywek team z miasta mody zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Szachtar Donieck – FC Basel. Jeśli mediolański team przebrnie przez 1/2 finału, to znajdzie się po raz pierwszy w finale europejskich rozgrywek od 2010 roku.

W poniedziałkowym boju do zwycięstwa Nerazzurrich poprowadzili Nicolo Barella i Romelu Lukaku. Kontaktowe trafienie dla Aptekarzy było z kolei dziełem Kaia Havertza.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ był to bardzo dobry występ w naszym wykonaniu. Przygotowaliśmy się do niego właściwy sposób, nie pozwalaliśmy Bayerowi wygodnie grać piłką, robiliśmy to, nad czym pracowaliśmy na treningu – mówił Antonio Conte przed kamerą Sky Sport Italia.

– Oczywiście mogliśmy wcześniej zamknąć mecz i grać z większym spokojem. W każdym razie rywal nie miał w spotkaniu z nami wiele okazji strzeleckich. My natomiast mieliśmy ich sporo, więc powinniśmy zdobyć przynajmniej dwie bramki więcej – kontynuował Włoch.

– Chłopaki pokazali, jak bardzo są głodni, jak zdeterminowani, by udowodnić, że to, co robią, jest ważne. Mamy okazję zagrać w półfinale Ligi Europy, więc możemy być zadowoleni, ale od jutra musimy zacząć przygotowania do półfinału – rzekł były selekcjoner Squadra Azzurra.

– Chcemy osiągnąć maksimum. Chcemy iść na całość – uzupełnił Conte.

Dodajmy, że Inter zakwalifikował się już do Ligi Mistrzów, ale wygrana w Lidze Europy spowodowałaby awans z trzeciego do pierwszego miejsca w losowaniu fazy grupowej.

Komentarze