Inter chce zmodyfikować kontrakt Lautaro Martineza

Kibice Interu
Kibice Interu fot. Sport pictures.eu

Nie milkną spekulacje we Włoszech związane z przyszłością Lautaro Martineza. FC Barcelona jest podobno gotowa oprócz gotówki zaoferować Interowi Mediolan dwóch zawodników, którymi mieliby być Ivan Rakitić i Arturo Vidal. La Gazzetta dello Sport podaje jednak, że klub z Lombardii nie jest zainteresowany taką ofertą.

Czytaj dalej…

Inter nie ma w ogóle zamiaru rozstawać się z Lautaro Martinezem, o czym świadczyć ma fakt, że przedstawiciele Nerazzurrich dążą do tego, aby zmienić warunki umowy z zawodnikiem, dążąc do tego, aby zlikwidowana została klauzula odstępnego, wynosząca aktualnie 111 milionów euro.

Gdyby mediolańczykom nie udało się usunąć warunku kontraktu, dotyczącego sumy odstępnego za swojego zawodnika, to władze Interu chciałby przynajmniej znacząco podnieść tę sumę. Warto zaznaczyć, że na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że klauzula odstępnego za Lautaro Martineza w wysokości 111 milionów jest możliwa do wykorzystania w terminie od 1 do 15 lipca.

Dodajmy, że obecna umowa 22-letniego zawodnika z ekipą z miasta mody obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. W tej kampanii Argentyńczyk wystąpił łącznie w 13 spotkaniach, notując w nich siedem trafień.

Warto odnotować, że nie tylko mistrzowie Hiszpanii są zainteresowani pozyskaniem Lautaro Martineza. Napastnik znajduje się też na celowniku Man Utd.

Komentarze