Dzeko zostanie w Interze na dłużej? Jeden warunek do spełnienia

Edin Dżeko
Edin Dżeko fot. PressFocus

Po sezonie wygasa kontrakt Edina Dzeko z Interem Mediolan. Jest możliwość kontynuowania współpracy, natomiast zawodnik musi zgodzić się na niższe wynagrodzenie – informuje “La Gazzetta dello Sport”.

  • Umowa Edina Dzeko obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku
  • Inter Mediolan widzi możliwość dalszej współpracy
  • Napastnik musi zgodzić się na zarobki na poziomie 3 milionów euro za sezon

Dzeko spędzi kolejny sezon w Mediolanie?

Edin Dzeko notuje kolejny bardzo dobry sezon w Serie A. Dla Interu Mediolan uzbierał w rozgrywkach ligowych sześć goli i trzy asysty, dokładając do tego również trzy kolejne trafienia w Lidze Mistrzów. Mało kto się spodziewał, że 36-latek w dalszym ciągu będzie pełnił istotną rolę w ekipie wicemistrza Włoch.

Przed sezonem do Mediolanu wrócił bowiem Romelu Lukaku, czyli główny bohater mistrzowskiej kampanii 2020/2021. Inter wypożyczył go z Chelsea z nadzieją, że szybko nawiąże do swojej najlepszej dyspozycji. Nieoczekiwanie od dłuższego czasu Belg nieustannie mierzy się z problemami zdrowotnymi, które nie pozwalają mu na regularne występy.

W pierwszym składzie gra więc Dzeko, który kapitalnie wykorzystuje absencje swojego kolegi. Władze klubu są zachwycone jego zaangażowaniem i widzą możliwość dalszej współpracy. Kontrakt Bośniaka obowiązuje do połowy 2023 roku. Zostanie on przedłużony, jeśli tylko napastnik zgodzi się na pewny warunek, jakim jest obniżenie dotychczasowej pensji. W tej chwili zarabia on 5,5 miliona euro za sezon gry, a po podpisaniu nowej umowy otrzymywałby około 3 miliony euro plus bonusy. Nie wiemy jak na tę propozycję zareaguje sam zawodnik, lecz trudno spodziewać się, aby w innym klubie otrzymał lepsze pieniądze.

Zobacz również: Juventus przeżył trzęsienie ziemi, członkowie zarządu złożyli rezygnację

Komentarze