Inter walczy o pozostanie środkowego obrońcy

Alessandro Bastoni
Alessandro Bastoni PressFocus

Inter Mediolan ma wielki problem z przyszłością piłkarzy ze środka defensywy. Nerazzurri już pracują nad nową umową dla Alessandro Bastoniego, którego kuszą giganci Premier League.

  • Inter Mediolan nie może być pewien, czy jakikolwiek z obecnych stoperów pozostanie w klubie na przyszły sezon
  • Nerazzurri chcą przedłużyć umowę, m.in., z Alessandro Bastonim
  • Włocha kuszą Manchester City, Tottenham czy Chelsea

Inter wierzy w pozostanie Bastoniego we Włoszech

Jednym z największych problemów Interu Mediolan jest obsada środka defensywy. Chociaż obecna kadra jest bogata w utalentowanych stoperów, każdy z nich może opuścić San Siro najbliższego lata. Zarówno Milan Skriniar, jak i Stefan de Vrij, mają kontrakty obowiązujące zaledwie do końca tego sezonu. Jak dotąd klub nie zdołał dojść z nimi do porozumienia w sprawie przedłużenia współpracy. Z kolei Francesco Acerbi jest zaledwie wypożyczony z rzymskiego Lazio.

Umowa Alessandro Bastoniego jest dłuższa, niż w przypadku Skriniara i de Vrija – ale zaledwie o rok. Mediolańczycy zdają sobie sprawę z wielkiego zainteresowania, jakie generuje reprezentant Włoch. Dlatego też zamierzają niebawem przedstawić mu nowy, poprawiony kontrakt, mający zatrzymać go w stolicy Lombardii na dłużej.

Wszystko będzie jednak zależeć wyłącznie od 23-latka. Jako, że o jego usługi zabiegają Manchester City, Tottenham oraz Chelsea, jasne zdaje się, iż Inter nie będzie w stanie przekonać stopera pieniędzmi. Nie sposób bowiem rywalizować pod tym względem z gigantami Premier League. Nerazzurri wierzą w uczucie Bastoniego do klubu i liczą na przekonanie go projektem sportowym.

Piłkarz oczekuje ponoć od mediolańczyków pensji w wysokości 4,5 miliona euro rocznie, nie włączając w tę kwotę bonusów. Różnica pomiędzy obiema stronami jest niewielka. Klub oferuje bowiem o pół miliona euro “podstawy” mniej. Zdaje się zatem, że istnieje możliwość znalezienia konsensusu.

Bastoni rozegrał w tym sezonie już 16 spotkań dla Interu. Zanotował w nich trzy asysty.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze