Inter chce zapobiec odejściu swojego obrońcy

Stefan de Vrij
Stefan de Vrij Pressfocus

Stefan de Vrij ma tylko rok do końca swojej umowy z Interem Mediolan. Klub stara się zatrzymać Holendra, ale sprzedaż nie jest wykluczona.

  • Od czterech lat Stefan de Vrij reprezentuje Inter
  • Mediolańczycy nie wykluczają sprzedaży Holendra
  • Wicemistrz Włoch woli jednak zatrzymać 30-latka

Możliwe różne scenariusze

Simone Inzaghi na mniej, niż dwa tygodnie do startu sezonu 2022/2023 w Serie A, nie ma łatwo. Szkoleniowiec Interu co jakiś czas dowiaduje się z włoskich mediów, że drużynę może opuścić jeden z jego podstawowych środkowych obrońców. Ze spokojem do walki o mistrzostwo Włoch może przygotowywać się Alessandro Bastoni, choć zakusy na Włocha robił Tottenham.

Zdecydowanie więcej dzieje się w przypadku Milana Skriniara i Stefana de Vrija. Pierwszy z wymienionych stoperów miał wzmocnić PSG. Paryżanie mocno naciskali na Inter, aby ten ugiął się i sprzedał Słowaka za mniej, niż 70 milionów euro. W Mediolanie zachowali spokój i temat transferu do PSG ucichł. Do gry o Skriniara weszła natomiast potrzebująca środkowego obrońcy na teraz Chelsea.

Inter nie może pozostać bierny w sprawie Skriniara, ponieważ Słowakowi został tylko rok kontraktu. Umowę do 30 czerwca 2023 roku ma też Stefan de Vrij. W jego przypadku nie ma na razie tłumu chętnych na transfer. Nie należy jednak wykluczać sprzedaży Holendra. Mediolańczycy mają na nią przystać, jeżeli dostaną 20 milionów euro. Wicemistrzowi Włoch zdaje się bardziej zależeć na zatrzymaniu de Vrija. Inter jest optymistą, ale musi podwyższyć zarobki 30-latka (aktualnie inkasuje on 3,8 miliona euro rocznie).

Czytaj także: Inter znów bez wygranej. Inzaghi zachowuje spokój

Komentarze

Na temat “Inter chce zapobiec odejściu swojego obrońcy